سال پس از «غول مدفون»/ایشی‌گورو اولین رمانش پس از دریافت نوبل را منتشر می‌کند

کازوئو ایشی‌گورو نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل، اولین رمانش را که پس از دریافت این جایزه خلق کرده است، منتشر می‌کند.

سایت بدون – نویسنده ژاپنی – بریتانیایی که یکی از مهم‌ترین نویسندگان معاصر محسوب می‌شود اولین رمان پس از دریافت جایزه نوبل را با تمرکز بر خاطره و زمان به بازار می‌فرستد.

این رمان که نخستین رمان کازوئو ایشی‌گورو پس از دریافت جایزه نوبل ادبیات، در سال ۲۰۱۷ است، درباره یک موجود مصنوعی با نام کلارا است و حس و اشتیاق او را برای یافتن یک مالک انسان بیان می‌کند.

این رمان با عنوان «کلارا و خورشید» احساسات کلارا را در بررسی افراد مختلفی که وارد مغازه می‌شوند و آرزوی اینکه سرانجام یکی از آنها مالک او شود توصیف کرده است.

فابر ناشر بریتانیایی اعلام کرده «کلارا و خورشید» دوم مارس ۲۰۲۱ روانه بازار خواهد شد.

آنگوس کارگیل سردبیر این انتشاراتی از این رمان به عنوان رمانی درباره نقبی به قلبی انسانی یاد کرده است که مثل همه نوشته‌های دیگر ایشی‌گورو است، اما می‌تواند هنوز بسیار هیجان‌انگیز باشد.

این نویسنده انگلیسی که متولد ژاپن بوده است با «هرگز ترکم نکن» شهرتی جهانی کسب کرد. «بازمانده روز» نیز پس از اینکه این نویسنده ۴ بار به فهرست بوکر راه یافته بود، سرانجام برنده جایزه بوکر در سال ۱۹۸۹ شد. آخرین اثری که وی منتشر کرده بود «غول مدفون» است که سال ۲۰۱۵ منتشر شد و درباره یک زوج سالخورده است که در سفری برای یافتن پسرشان هستند. خاطره و زمان از مضامین تکراری آثار ایشی‌گورو محسوب می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *