شاگرد سابق فردوسی‌پور به جای او اجرای ویژه‌برنامه جام‌ملت‌ها را برعهده دارد/میثاقی علیه عادل

https://img.tebyan.net/big/1397/07/106711742012042272431101362171263167655223.jpg

سایت بدون – تاریخ انسان با جنگ تعریف شده و تاریخ جنگ،‌ با جنگجوی آن! صحبت بر سر جنگی است که مدت‌هاست در صداوسیمای ایران سروصدای زیادی به همراه داشته است. یک طرف آن مدیر جوان شبکه سوم سیماست و طرف دیگر عادل فردوسی‌پور! دیگر همه از این‌که این درگیری از کجا و به چه دلیل آغاز شد و چه تبعاتی برای پرطرفدارترین مجری ورزشی تلویزیون به ارمغان آورد، خبر دارند. منتهی موضوع حیرت‌انگیز اینجاست که نسق‌کشی همچنان ادامه دارد و اگر بخواهیم با یک جمله ساده شرایط را برای شما توضیح بدهیم، باید بگوییم که عادل در گوشه رینگ قرار گرفته و فعلا هیچ دفاعی هم از خود نمی‌تواند داشته باشد. او نه‌تنها دیگر مثل گذشته حامی قدرتمندی ندارد، بلکه نزدیک‌ترین همکاران و رفقایش هم از او دور شده‌اند. تصمیم جنجالی مدیر شبکه سه برای ساخت ویژه برنامه جام‌ملت‌های آسیا توسط محمدحسین میثاقی به خوبی نشان می‌دهد که جنگ تا کجا پیش رفته است!

قدرت از دست‌رفته عادل
عادل فردوسی‌پور در دودهه فعالیت خود با برنامه نود به چنان محبوبیت و قدرتی در تلویزیون و فوتبال ایران دست یافت که حرف او فصل‌الخطاب بود. مردم هرچه او می‌گفت را می‌پذیرفتند و طبیعتا با چنین جایگاهی جامعه فوتبال ایران از عادل حساب می‌بردند. با درنظرگرفتن این مسأله حالا فکرش را بکنید که شما به اوج قدرت برسید و اتفاقات مختلف در مرور زمان و بزرگترشدن دایره دشمنان و حتی درپیش‌گرفتن برخی سیاست‌های اشتباه،‌ شرایطی را به وجود بیاورد که رفته‌رفته قدرت خود را از دست بدهید و از عرش درحال حرکت به سوی فرش باشید! عادل فردوسی‌پور دقیقا چنین روزهایی را سپری می‌کند و شواهد و قرائن نشان می‌دهد که  دیگر نمی‌تواند قدرت گذشته را داشته باشد.
میثاقی و احمدی، مجریان اصلی جام‌ملت‌ها
مسابقات جام‌ملت‌های آسیا در نیمه دوم دی‌ماه در امارات آغاز خواهد شد و تیم‌ملی ایران هم برای شکستن طلسم ۴٣ساله قهرمانی در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. اتفاق جالب اما اینجاست که شبکه سوم سیما برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای پوشش تلویزیونی این مسابقات دارد و تولید و محتوای این ویژه‌برنامه برعهده محمدحسین میثاقی و محمدرضا احمدی خواهد بود و عادل فردوسی‌پور نقشی در آن نخواهد داشت! این درحالی است که درحالت عادی تهیه‌کنندگی و اجرای این برنامه طبق روال باید به عادل داده می‌شد اما در راستای جدالی که در تلویزیون به وجود آمده و یک طرف آن فردوسی‌پور است،‌ این مجری مشهور را از ویژه‌برنامه جام‌ملت‌های آسیا حذف کرده‌اند.
شاگرد فردوسی‌پور جای خودش را گرفت؟
حالا می‌توان به صراحت نوشت که عادل فردوسی‌پور و محمدحسین میثاقی هم دیگر رابطه خوب گذشته را ندارند و تنها ارتباط آنها در فوتبال ١٢٠ خلاصه می‌شود که در حالتی بدبینانه باید گفت که از ‌سال بعد یکی از این دونفر در این برنامه حضور خواهد داشت. میثاقی بعد از جنجال‌های مربوط به‌ویژه برنامه جام‌جهانی که سر آغاز درگیری‌های عادل فردوسی‌پور با مدیران شبکه سه و سازمان صداوسیما بود‌، به یک‌باره از برنامه نود جدا شد و اجرای برنامه فوتبال برتر را برعهده گرفت. هرچند ابتدا اعلام کرد آیتم‌های ویژه‌برنامه نود را باز هم خودش اجرا خواهد کرد اما مرور زمان نشان داد که دیگر او هیچ ارتباطی با نود ندارد. حالا هم که با تصمیم علی فروغی ویژه‌برنامه جام‌‌ملت‌های آسیا را او به همراه احمدی اجرا خواهد کرد.
عادل در امارات یا تهران؟
سوال روز این است که فردوسی‌پور در جام‌ملت‌های آسیا چه کار خواهد کرد. او به امارات سفر می‌کند تا گزارشگر مسابقات باشد یا در تهران خواهد ماند؟ جدال او با علی فروغی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ در برنامه نود هم برای او علاوه بر ناظر پخش یک ناظر ویژه از سوی رئیس شبکه تعیین کرده‌اند و در طول اجرای برنامه نود روی اتفاقات نظارت ‌کند. در چنین فضایی خیلی بعید به نظر می‌رسد که عادل بتواند مثل گذشته به کارش ادامه بدهد؛ مگر این‌که صبر کند تا قدرت از دست‌رفته‌اش را دوباره به دست بیاورد.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «کاسه کوزه تو جمع کن»

سایت بدون – در قدیم برای قمار بازی علاوه بر خانه هائی که در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *