شبکه اجتماعی تیک توک ۵۰۰ میلیون نفری شد

 

تعداد کاربران اپلیکیشن شبکه اجتماعی چینی تیک توک / TikTok از مرز ۵۰۰ میلیون نفر گذشت.

سایت بدون -تنها پس از گذشت ۲ سال از ظهور پلتفرم ویدئویی چینی تعداد کاربرانش ۵۰۰ میلیونی شد که نیمی از آن‌ها خارج از چین هستند.

کاربران این شبکه معروف به Douyin  یا تیک توک با به اشتراک‌گذاری ویدئوهای کوتاه از زندگی روزانه و … کاربران زیادی را دور خود جمع کرده‌اند.

تیک توک توسعه‌یافته توسط استارتاپ مستقر در پکن به نام ByteDance با وجود شبکه‌های بزرگ چینی مانند وی چت(تنسنت)، سینا (ویبو) و یوکوی علی‌بابا، توانسته با چهره‌ای بین‌المللی پلتفرم خود را به اثبات برساند و به گفته «رندی نلسون» از «سنسور تاور» درحالی‌که درصحنه بین‌الملل نیز فیس‌بوک، توئیتر و اسنپ چت توانسته‌اند تحت عنوان اپلیکیشن‌های غربی، شماره یک شوند، حضور یک اپ شرقی حائز اهمیت است.

اینستاگرام، تیک توک و ویگو در فهرست ۱۰ اپلیکیشن پردانلود جهان قرارگرفته‌اند و تیک توک توانسته است سرمایه‌گذاران خارجی ازجمله سافت بنک را به خود جلب کند و حالا ارزشش از ۲۰ میلیارد دلار سال گذشته به ۷۵ میلیارد دلار رسیده و استارتاپ ByteDance بعد از اوبر از موفق‌ترین استارتاپ‌های جهان شود.

کمپانی ByteDance خود را یک کمپانی هوش مصنوعی می‌داند که از طریق یادگیری ماشین ، روابط بین کاربران را جذاب‌تر می‌کند و باعث شده تا کاربران برای دیدن ویدئوهای جدید لحظه‌شماری کنند. بر اساس حدس و گمان غیررسمی درآمد ByteDance سال گذشته بیش از ۲٫۹ میلیارد دلار در چین بوده است.

«ژانگ یی مینگ» مدیر ۳۵ ساله استارتاپ ByteDance کارمند سابق مایکروسافت است که بیشتر وقت خود را به کدنویسی می‌گذراند و به‌شدت به فناوری فکر می‌کند.

مطلب پیشنهادی

در های دربی تهران به روی زنان گشوده شد/ تماشاگران ویژه پرسپولیس و استقلال

مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس روز گذشته جلسه‌ای را با مسئولان ذی‌ربط برای هماهنگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *