عزم جزم استقلال برای خرید یک پرسپولیسی/ حقیقی، احمدزاده و حالا نادری!

شایعات این روزهای نقل‌وانتقالاتی فوتبال کشور بسیار بالاتر از حدی است که تصورش را می‌کردیم و اخباری در این روزها به گوش می‌رسد که حتی غیرفوتبالی‌ترین آدم‌ها را هم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. ازجمله این شایعات می‌توان به صحبت درخصوص مبالغی که بین بازیکنان و مربیان با تیم‌ها رد و بدل می‌شد اشاره کرد و البته شایعه حضور برخی از بازیکنان در تیم‌های مطرح کشور هم اسباب تعجب بسیاری را فراهم آورده است.
اینکه برخی از خریدهای تیم‌های مطرح و پول‌هایی که آنها برای این نفرات هزینه می‌کنند اصلا منطقی نیست، موضوع مورد بحث این روزهای هواداران سرخابی است و آنها بر این باورند که مدیران تیم محبوب‌شان درحالی برای جذب نفرات نه‌چندان شاخص لیگ برتری سر و دست می‌شکنند که در حفظ بازیکنان ستاره و تاثیرگذار فصل گذشته تیم‌شان اقدامی درخور شأن انجام نمی‌دهند.
این موضوع البته در پرسپولیس بیشتر به چشم می‌خورد و می‌بینیم که مدیران سرخ با وجود جذب ۷ مهره جدید، نتوانسته‌اند در حفظ نفرات لیگ نوزدهم خودشان عملکرد موفقی داشته باشند و علاوه‌بر اینکه تا امروز جدایی علیپور، ترابی و بیرانوند قطعی شده است، نفرات دیگری مثل شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی، محمد نادری و… هستند که همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و مشخص نیست که بعد از لیگ قهرمانان آسیا هم به کارشان در پرسپولیس ادامه می‌دهند یا نه.

 کورتریک فقط رضایتنامه دائمی می‌دهد

محمد نادری یکی از نفراتی است که دو فصل را در پرسپولیس به صورت قرضی سپری کرده و توانسته عملکرد چشمگیری را از خود به نمایش بگذارد و حتی در مقاطعی به اردوی تیم ملی هم فراخوانده شد، امسال هم یکی از بازیکنانی است که در لیست یحیی قرار دارد و تلاش برای ادامه حضور این بازیکن در پرسپولیس ادامه دارد.
اما با توجه به قرارداد نادری با تیم بلژیکی کورتریک، او در پایان فصل آتی به‌عنوان بازیکن آزاد شناخته می‌شود و به همین جهت کورتریک به پرسپولیسی‌ها اعلام کرده که برای جدایی نادری مانعی وجود ندارد و آنها به این بازیکن در فصل آتی نیازی ندارند اما آنها در صورتی می‌توانند این بازیکن را در اختیار پرسپولیس قرار بدهند که مدیرانش بتوانند رضایتنامه قطعی و دائمی نادری را بگیرند.
یکی از مدیران پرسپولیس در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «کورتریک در دو۲ فصل گذشته هیچ زمانی از پرسپولیس خواسته زیادی نداشته و همیشه با یک توافق منطقی این بازیکن را در اختیار پرسپولیس می‌گذاشت. حالا هم برای فصل آینده صحبت‌های ابتدایی صورت گرفته و آنها رضایت خود را برای ادامه حضور این بازیکن اعلام کرده‌اند اما هنوز پیش قرارداد یا تفاهمنامه‌ای ارسال نکرده‌اند که بدانیم خواسته‌شان برای صدور رضایتنامه این بازیکن چیست.

 استقلال هم نادی را می‌خواهد؟

ظاهرا طی این روزها باشگاه‌های زیادی با کورتریک وارد مذاکره شده‌اند تا شرایط این تیم بلژیکی را برای صدور رضایتنامه نادری جویا شوند که ظاهرا از بین این تیم‌ها استقلال هم حضور داشته و مدیران این باشگاه تلاش خود را برای به‌خدمت گرفتن این بازیکن آغاز کرده‌اند.
مدیران آبی که نشان داده‌اند بدشان نمی‌آید در فصل نقل‌وانتقالات یک پرسپولیسی را جذب کنند و به این واسطه از لحاظ روحی و روانی خودشان را در شرایط بهتری نسبت به رقیب دیرینه قرار دهند، در ابتدا صحبت از جذب احمدزاده و مسلمان را وسط انداختند و تصورشان بر این بود که هواداران تیم‌شان از این انتقال خوشحال می‌شوند، اما بعد از دیدن جو منفی که علیه‌شان به راه افتاد از این خرید صرف‌نظر کرده و حتی آن را تکذیب کردند.
آنها که گفته می‌شود مذاکراتی با علیرضا حقیقی ملقب به پسر پرسپولیس هم انجام داده‌اند حالا محمد نادری را زیرنظر دارند و این احتمال می‌رود که قصد جایگزین کردن مدافع چپ فصل قبل پرسپولیس با میلیچ را داشته باشند و برای این کار به کورتریک هم نامه زده‌اند تا شرایط صدور رضایتنامه این بازیکن را جویا شوند.
شنیده می‌شود که باشگاه بلژیکی در پاسخ به تیم‌های خواهان، اعلام کرده که اولین شرط برای صدور رضایتنامه این بازیکن توافق با محمد نادری است و آنها حاضرند با تیمی برای صدور رضایتنامه وارد مذاکره شوند که توانسته باشد نظر این مدافع چپ پا را به خودش جلب کند.

 توافق با نادری یا خداحافظی بعد از آسیا؟

پرسپولیسی‌ها با کورتریک تفاهمنامه‌ای دارند که نشان می‌دهد این بازیکن باید سرخ‌ها را در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند و بعد از آن می‌تواند برای انتخاب تیم فصل آینده‌اش تصمیم‌گیری کند. هر چند از باشگاه خبر می‌رسد که نادری به دلیل مصدومیت نمی‌تواند پرسپولیسی‌ها را در بازی‌های آسیایی همراهی کند، اما این موضوع باعث نمی‌شود که او بتواند تا پیش از پایان این رقابت‌ها اقدام به جدایی از جمع قرمزها کند.
او که این روزها زیرنظر کادر پزشکی تیمش درحال سپری کردن دوران مصدومیتش است، در مذاکرات ابتدایی‌اش با سرخ‌ها نتوانسته به توافق مالی برسد. نادری در دو فصل گذشته یکی از ارزان‌ترین بازیکنان پرسپولیس به‌شمار می‌رفت حالا با توجه به اینکه قرار است رضایتنامه دائمی‌اش را از کورتریک بگیرد، خواهان بالا رفتن منطقی مبلغ قراردادش شده است و درخواست او هنوز به تایید مدیران سرخ نرسیده است.
البته از گوشه و کنار شنیده می‌شود که این بازیکن و مدیر برنامه‌هایش این روزها پیشنهادهای دیگر تیم‌های لیگ برتری را بررسی می‌کنند که ظاهرا استقلال هم یکی از آن تیم‌هاست و اگر در روزهای آتی توافقی میان نادری و پرسپولیس ایجاد نشود، باید شاهد جدایی این بازیکن در پایان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باشیم و شاید مقصدش تیمی باشد که هواداران پرسپولیس را خوشحال نکند!

مطلب پیشنهادی

چرا آردنخودچی جانشین مناسب آرد گندم است؟

سایت بدون – آرد نخود جایگزین خوبی برای آرد گندم است. این ماده از مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *