لبتاپی که فقط به درد نویسنده ها می خورد/لب تایپ

https://the-digital-reader.com/wp-content/uploads/2016/05/freewrite-1000px.jpg
سایت بدون -یک استارتاپ امریکایی اقدام به ساخت یک لپ‌تاپ کوچک مسافرتی کرده است که تنها برای نوشتن و تایپ کردن طراحی شده است.
چهار سال پیش یک استارتاپ امریکایی به‌نام «آستراهاوس» (Astrohaus) یک ماشین تحریر الکترونیکی هوشمند موسوم به «Freewrite» عرضه کرد. این شرکت اکنون محصول قبلی خود را کوچک کرده و با تغییر شکل آن از ماشین تحریر به لپ‌تاپ، یک لپ‌تاپ مسافرتی کوچک و سبک طراحی کرده است. کاربران با این لپ‌تاپ قادر به انجام فعالیت‌های دیگر مانند گشت و‌گذار در اینترنت، استفاده از برنامه‌های مختلف یا انجام بازی نیستند و تنها کاری که می‌توانند با آن انجام دهند، نوشتن است.
دستورات نحوی و اصلاحات دستور زبانی در این دستگاه پشتیبانی می‌شود، بنابراین قالب‌بندی برای چیزهایی مانند عنوان‌ها، نقاط، ویرگول و نشانه‌ها و غیره می‌تواند استفاده شود. با این حال، کارهایی مانند رونوشت و چسباندن و چک کردن هجی و املای کلمات پشتیبانی نمی‌شود.
متن روی یک صفحه نمایش ۶ اینچی ظاهر می‌شود و به طور خودکار روی یک حافظه فلش داخلی ذخیره می‌شود که می‌تواند بیش از یک میلیون صفحه متن را ذخیره کند. بعدها، این اطلاعات را می‌توان از طریق یک کابل USB به هر دستگاه دلخواه منتقل کرد و سپس با استفاده از یک برنامه پردازش متن آن را تغییر داد. علاوه بر این، اگر کاربران به هنگام نوشتن به شبکه Wi-Fi دسترسی داشته باشند، می‌توانند متن خود را به‌صورت ایمن به وب سایت شرکت سازنده یا سرویس‌هایی مانند Dropbox، Evernote یا Google Drive منتقل  و در واقع متون خود را در فضای ابری ذخیره کنند. کاربران همچنین می‌توانند متون خود را به آدرس ایمیل خودشان ارسال کنند. علاوه بر این‌ها، یک صفحه نمایش کوچک ثانویه برای اعلام زمانی که کاربر به تعداد کلمات معینی می‌رسد یا برای اعلام زمان مشخصی که کاربر در حال نوشتن بوده است، تعبیه شده است. هیچ پد لمسی یا موسی وجود ندارد و برای جابه‌جایی در متن، باید از کلیدهای جهت در صفحه کلید استفاده شود. این لپ‌تاپ خاص هم‌اکنون با قیمت ۳۲۹ دلار قابل پیش خرید است و وقتی به تولید برسد قیمت آن ۵۹۹ دلار خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «مرگ خر، عروسی سگه»

سایت بدون – در خانه های روستایی معمولا هم خر یافت می شد برای باربری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *