ماشین پرنده گوگل وارد بازار می‌شود

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1397/7/20/508382_775.png
سایت بدون -لری پیچ بنیانگذار گوگل ماشین پرنده خود را تا سال آینده به شکل رسمی وارد بازار خواهد کرد. این در حالی است که بازار رقابت در حوزه ماشین‌های پرنده بسیار داغ است.
تا مدتی پیش ایده هواپیمای شخصی یک موضوع بسیار ایده‌آل و رؤیایی بود، اما اکنون به لطف طراحی ماشین‌های پرنده، این ایده نیز کم‌کم رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. گزارش‌های جدید حکایت از آن دارند که لری پیچ امیدوار است تا سال آینده نخستین نسخه‌ها از ماشین پرنده خود را روانه بازار کند. این وسیله نقلیه پرنده که با نام «بلک فلای» شناخته می‌شود نوعی وسیله حمل و نقل استاندارد است که به‌طور کامل برقی است.
منبع تأمین انرژی این خودرو باتری است و می‌توانند مانند یک ماشین الکترونیکی شارژ شود. افزون بر این‌ها لری پیچ مدعی است که ماشین پرنده‌اش قادر است به شکل مستقل و خودران نیز پرواز کند و البته بار اضافی نیز حمل می‌کند و از قدرت بالایی برخوردار است.
نکته جالب در مورد بلک فلای این است که در رسته هواپیماهای فوق‌سبک دسته‌بندی می‌شود و در نتیجه کاربران می‌توانند بدون گواهینامه و مجوز خلبانی و تنها با گذراندن یک دوره کوتاه آموزشی و مهارتی از آن استفاده کنند.البته فعلاً نمی‌توان روی بلک فلای برای پرواز به شهرهای شلوغ و مسافت‌های طولانی حساب باز کرد. این وسیله نقلیه همانند یک ماشین سنتی است که در مسیری مشخص و استاندارد حرکت می‌کند. ارتفاع پرواز این وسیله نقلیه تنها تا ۶٫۵ پا ارتفاع است و ۲۵۰پوند را در برمی‌گیرد

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «سبوی خالی را به سبوی پر مزن»

سایت بدون – وقتی کوزه ای که آب ندارد به کوزه ای که آب دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *