محمدرضا گلزار در اوج/هزارهزار هوادار، میلیاردها دستمزد!‏

Image result for ‫محمدرضا گلزار‬‎
نگاهی به بالاترین دستمزدهای سینما و تلویزیون ایران؛ به بهانه شایعه‌ای که درباره محمدرضا گلزار منتشر شده

سایت بدون -یکی دو روز گذشته در فضای مجازی روزهای گلزار بود. روزهایی که محمدرضا گلزار به‌سیاق روزهای ‏پرکاری‌اش در سینما بیشترین اخبار و کامنت‌ها را در سایت‌ها و کانال‌های مجازی به خود اختصاص داده بود. روزهایی که دوستان ‏گلزار در حمایت از سوپراستار محبوب‌شان سنگ تمام گذاشتند و البته مخالفان و منتقدان هم از خجالت این بازیگر- مجری- ‏ورزشکار- خواننده- نوازنده درآمدند.
ماجرای نذری  ‏
ماجرای اول که رسانه‌ها از آن به‌عنوان هجوم جنجالی هواداران دختر و پسر محمدرضا گلزار نام بردند، سروشکلی عجیب داشت. ‏اتفاقی که ظاهرا در روز اربعین و در خانه پدری محمدرضا گلزار و در حین تقسیم غذای نذری گرفته شده بود که با پیدا شدن ‏گلزار ناگهان سیل هواداران این بازیگر برای رسیدن به او همدیگر را زیر دست‌وپا له کرده و به سوی او هجوم آوردند تا اگر شد ‏دست‌شان ثانیه‌ای زودتر به سوپراستار محبوب‌شان برسد.
این ماجرا در رسانه‌های مجازی با ترکیب‌ها و عباراتی چون توهین‌آمیز یا عبارات مترادف آن توصیف شد. اتفاقی که البته خود ‏آقای سوپراستار کمترین نقشی در وقوع آن نداشت و هواداران گلزار که مورد انتقاد قرار گرفته بودند حتی قواعد ‏هواداری را هم بلد نیستند. اما در هر حال از این نظر که نام محمدرضا گلزار را به جایی نزدیک صدر نام‌های پربازدید فضای ‏مجازی آورد، حایز اهمیت بود.
ماجرای دستمزد
در ماجرای دوم هم شاید محمدرضا گلزار نقشی در تولید خبر نداشت؛ اما این‌بار هم درنهایت این «نام» سوپراستار بود که از این ‏خبر یا شایعه منتفع شد.‏
ماجرا زمانی آغاز شد که یکی از سایت‌های نه‌چندان نام‌ونشان‌دار سینمایی به دستمزد یک‌میلیارد تومانی محمدرضا گلزار در ‏جدیدترین سریال منوچهر‌هادی اشاره کرد و نوشت که «سریال دل که پس از پایان عاشقانه خبرهایی مبنی بر تولید آن منتشر شده ‏بود در هفته‌های گذشته با نهایی شدن صحبت‌ها با محمدرضا گلزار وارد فاز جدی تولید شده است. شنیده می‌شود محمدرضا گلزار ‏برای هر ماه بیش از یک‌میلیارد تومان دریافت خواهد کرد. یکتا ناصر و ساره بیات نیز دیگر همبازی‌های او خواهند بود. همچنین ‏گفته می‌شود گروه تولید در تلاشند تا شهاب حسینی را نیز برای حضور در این سریال مجاب کنند.» این خبر را سایت هفت‌راه که ‏به سردبیری امیر ابیلی، طراح و سردبیر برنامه هنری کیوسک شبکه سوم سیما مدیریت می‌شود، در کانال تلگرامی خود منتشر ‏کرد. خبری که می‌شد به چشم یک شایعه داغ درباره بازیگری که با خود خواننده می‌آورد، به آن نگاه کرد. اما ساعاتی بعد ‏خبرگزاری مشرق‌نیوز هم این شایعه را بازنشر داد تا بازتاب‌های چنین شایعه‌ای از حد تصور فراتر رود.

دستمزدهای نجومی
هنوز کسی از گروه تولید سریال چنین رقمی را به‌عنوان دستمزد گلزار تأیید نکرده و البته به‌سیاق این دیار تأیید هم نخواهد کرد. با ‏این حال در شرایطی که هنوز معلوم نیست این رقم واقعیت دارد یا یکی دیگر از شایعاتی ا‌ست که پیرامون سلبریتی‌ها وجود دارد، ‏اما همین حد هم واکنش‌های تند و تیزی را در فضای مجازی به‌وجود آورد.
بالاترین دستمزدها ‏
دستمزد بالای گلزار باعث شد یک‌بار دیگر یاد بحث‌انگیزترین اخبار و شایعاتی بیفتیم که از دستمزدهای بازیگران شنیده‌ایم.سریال شهرزاد از پرحاشیه‌ترین کارها در این زمینه بود که البته درنهایت خبرگزاری مهر به نقل از محمدهادی رضوی سرمایه‌گذار فصل اول سریال گفت که در فصل اول شهرزاد سوپراستارها ماهی به‌طور میانگین ۲۵‌میلیون تومان گرفته‌اند.ماجرای درآمد رامبد جوان از برنامه خندوانه هم یک‌زمانی در صدر گمانه‌زنی‌های رسانه‌های زرد قرار داشت که درنهایت هم ‏به‌گزارش خبرآنلاین خود رامبد جوان گفت که در فصل یک خندوانه به‌عنوان کارگردان، طراح برنامه، سرپرست گروه ایده‌پرداز ‏و مجری ٣‌میلیون گرفته است.این ماجرا برای مهران مدیری هم به این پاسخ رسید که هیچ‌وقت مهران مدیری ٣٠‌میلیون تومان دریافت نمی‌کند و دستمزد او ‏کمتر از این حرف‌هاست. اینها را‌هاشم رضایت تهیه‌کننده دورهمی به باشگاه خبرنگاران جوان گفته.گلزار چندی پیش هم با شایعه دستمزد یک میلیاردی برای سریال عاشقانه خبرساز شده بود که البته به‌گفته مشرق‌نیوز آن‌بار منوچهر ‏هادی گفته بود اگر آقای گلزار بابت ۵ ماه کار یک‌میلیارد دریافت کند، لطف بزرگی در حق ما کرده.دستمزد میلیاردی مهناز افشار برای گلشیفته هم چند وقتی در صدر حواشی هنری قرار داشت که البته جز نقد سینما که رقم ‏دریافتی مهناز افشار برای این سریال را نزدیک به یک‌میلیارد تومان اعلام کرده بود، کسی پی این ماجرا را نگرفت. برعکس ‏دستمزد ٣٠میلیونی او برای هر اجرای نمایش الیور توییست که روزنامه جام‌جم در اواخر مهر به‌صراحت درباره‌اش نوشت.در نهایت هم می‌رسیم به سریال معمای شاه که جعفر دهقان درباره دستمزد بازیگران سریال معمای شاه به ایلنا گفته بود:   «دستمزد ‏بازیگران سریال معمای شاه از ماهی ۶‌میلیون تومان شروع می‌شد تا بازیگری که ماهی ۴٠‌میلیون تومان حقوق می‌گرفت! حقوق من ‏ماهی ١۶‌میلیون تومان بود!‏»

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «سبوی خالی را به سبوی پر مزن»

سایت بدون – وقتی کوزه ای که آب ندارد به کوزه ای که آب دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *