محمدرضا گلزار پس از ۱۷ سال، در فیلم جدید حمید نعمت‌ا… بازی خواهد کرد/به یاد بوتیک

محمدرضا گلزار که مدتی از سینما فاصله گرفته بود، تصمیم دارد در دومین همکاری خود با حمید نعمت‌ا… در فیلم جدیدش یعنی «چشم و ابرو»، به سینما بازگردد. هنوز جزئیاتی از قصه و ژانر فیلم منتشر نشده، اما مدتی قبل گفته شد که لیلا حاتمی نیز در این فیلم بازی خواهد کرد. با توجه به سابقه نعمت‌ا… در سینما و موفقیت اولین همکاری او با گلزار، دومین همکاری پس از گذشت ۱۷ سال، اتفاق مهمی در کارنامه این سوپراستار خواهد بود و می‌توان به نتیجه آن امیدوار بود.

حضور موفق در «بوتیک»

قرار گرفتن نام محمدرضا گلزار در کنار حمید نعمت‌ا…، اولین تجربه همکاری آن‌ها در فیلم «بوتیک» را در ذهن تداعی می‌کند. گلزار سال ۸۲، زمانی که سال‌های ابتدایی فعالیت خود را در سینما سپری می‌کرد، با حضور در این فیلم توانست موفقیت و محبوبیت ویژه‌ای را برای خود دست‌وپا کند. این بازیگر پیش از «بوتیک» هم به واسطه آثار پرفروشی که بازی کرده بود چهره شناخته‌شده‌ای بود، اما بازی خوبش در نقش «جهانگیر» ، او را به چهره محبوب‌تری تبدیل کرد. «بوتیک» نخستین فیلم کارنامه نعمت‌ا… در مقام کارگردان نیز است. این فیلم در جشنواره فجر، سیمرغ بهترین فیلم اول را گرفت و همچنان به عنوان یکی از بهترین ساخته‌های حمید نعمت‌ا… شمرده می‌شود.

از «بوتیک» تا «چشم و ابرو»

از سال ۸۲ تا امروز، در فاصله این دو همکاری از «بوتیک» تا «چشم و ابرو» اتفاقات مختلفی در کارنامه محمدرضا گلزار افتاده است. او پیش و پس از فیلم «بوتیک»، مسیر متفاوتی را پی گرفت و بیشتر در فیلم‌هایی ایفای نقش کرد که موفقیت‌شان در گیشه تضمین شده بود. گرچه موفقیت تجاری فیلم‌های او، محمدرضا گلزار را به سوپراستار پرطرفدار و پول ساز سینمای ایران تبدیل کرد، اما هیچ کدام از آن‌ها چنین قابلیتی نداشتند که جایگاه هنری او را ارتقا دهند. بنابراین اکنون که قرار است این بازیگر بار دیگر جلوی دوربین نعمت‌ا… برود، در مقایسه با سال ۸۲، همچنان می‌توان از گلزار به عنوان یک ستاره پول ساز یاد کرد، اما پس از گذشت ۱۷ سال، هنوز که هنوز است می‌توان «بوتیک» را بهترین بازی او به حساب آورد.

«رحمان ۱۴۰۰» نقطه پایان آثار تجاری؟

نکته مهمی که درباره این همکاری دوباره وجود دارد، این است که محمدرضا گلزار، در موقعیت خاصی بازی در فیلم «چشم و ابرو» را پذیرفته است. آخرین فیلمی که این بازیگر در آن حضور داشته، کمدی «رحمان ۱۴۰۰» است که سال ۹۷ تولید شده و پس از آن در هیچ فیلم سینمایی حضور نداشته. سریال نمایش خانگی «گیسو» اولین اثری  است که او پس از «رحمان ۱۴۰۰»، امسال در آن بازی کرده است. گلزار اکنون پس از دوری تقریبا دو ساله از سینما، قرار است در فیلم «چشم و ابرو» ایفای نقش کند. چندان دور از ذهن نیست که این بازیگر پس از بازی در آثار اغلب تجاری، در  ۴۳ سالگی تصمیم گرفته باشد مسیرش را در سینما تغییر دهد و دقت و وسواس بیشتری در انتخاب‌های خود داشته باشد. بنابراین احتمال دارد «چشم و ابرو» همان فرصتی باشد که او در طول این مدت منتظرش بوده است. اگرچه این سخن در حد یک گمانه است و هنوز از انتخاب‌های بعدی گلزار، اطلاعی در دست نیست.

امید به «چشم و ابرو»

هرچند کارنامه محمدرضا گلزار و کیفیت بازی‌اش در آثار مختلف، بسیاری از منتقدان و علاقه مندان سینما را درباره توانایی او در بازیگری با تردیدهای جدی مواجه کرده است، اما بازی خوب او در «بوتیک» نشان می‌دهد که نقش خوبی مانند «جهانگیر» و کارگردان حرفه‌ای و توانایی مانند حمید نعمت‌ا…، می‌توانند فرصتی فراهم کنند تا گلزار نه به عنوان یک ستاره بفروش، بلکه به عنوان یک «بازیگر» خودی نشان بدهد. اولین تجربه همکاری این ستاره و حمید نعمت‌ا… نتیجه موفقیت‌آمیزی را به دنبال داشت، بنابراین هیچ بعید نیست که دومین همکاری او با همان کارگردان پس از سال‌ها، تاثیر مهمی در محبوبیت گلزار داشته باشد و یک بار دیگر تبدیل به فیلم مهمی در کارنامه‌اش شود.

مطلب پیشنهادی

چرا آردنخودچی جانشین مناسب آرد گندم است؟

سایت بدون – آرد نخود جایگزین خوبی برای آرد گندم است. این ماده از مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *