آخرین خبرها

معرفی کتاب /«در قلمرو وجدان»؛ ادیان و اساطیر درنگاه دکتر زرین کوب

کتاب «در قلمرو وجدان» تألیف عبدالحسین زرین‌کوب از سوی انتشارات سروش به چاپ پنجم رسید.

سایت بدون – چاپ پنجم کتاب «در قلمرو وجدان» تألیف عبدالحسین زرین‌کوب از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

عبدالحسین زرین‌کوب (۲۷ اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد- ۲۴ شهریور ۱۳۷۸ در تهران)، ادیب، تاریخ‌نگار و منتقد ادبی برجسته‌ای است که آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود. این استاد مبارز در این اثر با مروری بر فرهنگ‌های دینی انسان، عقاید و ادیان و همة آنچه را که به قلمرو وجدان مربوط می‌شود و حاصل فعالیت ذهن و وجدان انسان است به جستجو می‌گیرد و در این جستجو به شرق بیش از غرب نظر دارد. آنچه در حیات دینی و زندگی درونی انسان به قلمرو وجدان مدیون است موضوع اصلی این کتاب است و از اساطیر و مراسم تا عقاید و ادیان، از اخلاق و حکمت تا تصوف و عرفان هر آنچه در جوهر ذات یا در خط سیر تحول و کمال به‌گونه‌ای با حکم وجدان انسانی ارتباط دارد در مسیر این جستجو واقع بوده است و هر جا ضرورت داشته نویسنده به آن پرداخته است.

چاپ پنجم این کتاب در ۶۶۴ صفحۀ وزیری گالینگور با شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۱۸۰.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }