موریکونه مصاحبه علیه تاراناتینو را تکذیب کرد/من به فیلم خودم نمی گویم آشغال

سایت بدون – در روزهای گذشته مصاحبه ای از انیو موریکونه آهنگساز بزرگ سینما و برنده جایزه اسکار بابت فیلم هشت نفت انگیز پخش شد که در آن کوئتین تاراناتینو را یک کپی کار آشغال خطاب کرده بود اما موریکونه امروز در بیانیه ای  این مساله را به طور کامل تکذیب کرد و نوشت:«پلی بوی آلمان از من مصاحبه ای  منتشر کرده است که در آن ، از قول من نظرات بسیار منفی راجع به تارانتینو و فیلم های او و آکادمی  اسکار نقل شده است .صراحتا می گویم  من هیچکدام از این اظهارات منفی  رادر مورد آکادمی، کوئنتین یا فیلمهای او ابراز نکرده ام و قطعا فیلم هایی  خود در آن نقش داشته را زباله در نظر نمی گیرم. من به وکیل من در ایتالیا برای انجام اقدامات مدنی و کیفری دستور پی گیری داده ام.

من تارانتینو کارگردان خوبی را می دانم و همواره علاقه مند به همکاری با او هستم .رابطه ای که بین ما در طول زمان شکل گرفته ، مرا به این نظر رسانده که او شجاع است و شخصیت برزگی دارد. این همکاری که به گرفتن اسکار من منجر شد، که مطمئنا یکی از بزرگترین دوران  حرفه ای من است، و  برای همیشه از فرصتی که  برای نوشتن موسیقی  فیلم خود به من داد ؛ سپاسگزارم.

موریکونه» که روز گذشته (۱۰ نوامبر) ۹۰ ساله شد، ساخت موسیقی بیش از ۵۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی و همچنین ۱۰۰ اثر کلاسیک را بر عهده داشته، تا کنون پنج‌بار با فیلم‌های «روزهای بهشت» (۱۹۷۸)، «مأموریت» (۱۹۸۶)، «تسخیرناپذیران» (۱۹۸۷)، «باگزی» (۱۹۹۱) و «مالنا» (۲۰۰۰) نامزد کسب جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۶ نیز در سن ۸۷ سالگی برای فیلم «هشت نفرت‌انگیز» ساخته «کوئنتین تارانتینو» جایزه اسکار موسیقی متن را کسب کرد.

این آهنگساز برجسته که متولد شهر رم است، فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۶۱ آغاز کرد و علاوه‌ بر «سرجیو لئونه» با کارگردانان سرشناسی مانند «برناردو برتولوچی»، «پیر پائولو پازولینی‌»، «پدرو آلمادوار»، «جوزپه تورناتوره»، «اولیور استون»،‌ «ترنس مالیک‌»، «برایان دی‌پالما» و «بری لوینستون» همکاری داشته است.

موسیقی فیلم‌هایی مانند «یک مشت دلار» (۱۹۶۴)، «به خاطر چند دلار بیشتر» (۱۹۶۵)، «روزی روزگاری در غرب» (۱۹۶۸)، «روزی روزگاری در آمریکا»(۱۹۸۴)، «سینما پارادیزو» (۱۹۸۸)، «هملت» (۱۹۹۰)، «بیل را بکش» و «حرامزاده‌های لعنتی» (ساخته تارانتینو) از دیگر آثار این موسیقیدان برجسته ایتالیایی محسوب می‌شود.

«موریکونه» در سال ۲۰۱۶، ستاره‌ای در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود به نام خود ثبت کرد که در این مراسم «کوئنتین تارانتینو» نیز حضور داشت.

منبع :ایندیا وایر

مطلب پیشنهادی

کدام ستاره ها در اکران تابستانی با هم رقابت دارند؟/ داغ روی پرده

محسن تنابنده، الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، سحر دولتشاهی و آزاده صمدی با فیلم‌هایی با مضمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *