میناوند و انصاریان قربانیان نامدار کرونا در فوتبال جهان

میناوند و انصاریان قربانیان نامدار کرونا در فوتبال جهان

دنیای ورزش تورنتو نوشت: دو پیشکسوت فوتبال ایران که در کمتر از ۱۰ روز پیش براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند را میان جزو معروف ترین چهره هایی دانست که به خاطر این بیماری فوت کردند.

سایت بدونمهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت فوتبال هفته کابوس واری را برای ورزش و جامعه ایران رقم زدند و دو چهارشنبه پیاپی را برای همه تلخ کردند تا شاهد یک بهمن سیاه برای فوتبال ایران باشیم.

فوتبالیست های زیادی در سراسر دنیا براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند اما هیچ یک به اندازه این دو پیشکسوت ایرانی سابقه نداشتند و چه بسا بتوان آن ها را نامی ترین فوتبالیست های قربانی کرونا دانست.

میناوند سابقه حضور در جام جهانی دارد و یکی از مهم ترین چهره های تیم ملی ۹۸ بوده است. او حدود ۷ سال عضو تیم ملی فوتبال ایران بود و ۶۸ بازی ملی و ۴ گل ملی را در کارنامه خود ثبت کرد. ۸۹ بازی برای پرسپولیس، ۶۷ بازی برای اشتورم گراتس از میناوند یک چهره بین المللی در فوتبال ساخت.

انصاریان هم با وجود اینکه به خاطر تعدد مدافعان آن سال های تیم ملی هیچ گاه نتوانست جایگاه ثابتی را داشته باشد ۶ بازی ملی را انجام داد و در رده باشگاهی نیز بیش از ۲۵۰ بازی را تجربه کرد. او بعد از بازنشستگی به هنر روی آورد و یک چهره توانا در سینما و تلویزیون شد و چه بسا گفت محبوبیت به شدت افزایش یافت.

تا پیش از فوت این دو فوتبالیست سابق، هیچ یک از ورزشکاران نامی ایران که به کرونا مبتلا شدند جان خود را از دست نداده بودند؛ این اتفاق در فوتبال جهان نیز رخ داد. چرا که اکثر فوتی های کرونا در فوتبال جهان به اندازه این دو به خصوص میناوند که چند سال پیش در جام جهانی هم به میدان رفته بود، با سابقه نبودند.

مطلب پیشنهادی

چرا آردنخودچی جانشین مناسب آرد گندم است؟

سایت بدون – آرد نخود جایگزین خوبی برای آرد گندم است. این ماده از مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *