میک شوماخر به فرمول یک رسید/پسر در راه پدر

سایت بدون – فرمول یک منتظر یک شوماخر جدید است، میک شوماخر پا جای پای پدرش، میشاییل گذاشته و قراردادی چند ساله با هاس بسته که از سال ۲۰۲۱ شروع می‌شود. این راننده ۲۱ ساله اخیرا قهرمان مسابقات فرمول ۲ شده و از مدت‌ها پیش احتمال آمدنش به بالاترین رده مسابقات اتومبیلرانی داده می‌شد. او گفت: «اینکه سال آینده در مسابقات فرمول یک حضور داشته باشم، حسی فوق‌العاده به من می‌دهد. زبانم بند آمده و می‌خواهم از فراری که بخشی از آکادمی این تیم بودم و همچنین هاس به خاطر اعتمادش تشکر کنم. همچنین می‌خواهم به پدر و مادرم ادای احترام و ابراز عشق کنم. می‌دانم همه چیزم را مدیون آنها هستم. همیشه باور داشتم که یک روز در فرمول یک مسابقه می‌دهم. می‌خواهم یک تشکر ویژه کنم از همه هواداران که در طول حرفه‌ام از من حمایت کردند. تمام توانم را می‌گذارم و می‌خواهم همراه با هاس و آنها سفر خوبی در فرمول یک داشته باشم.»

نخستین فصل میک شوماخر دقیقاً ۳۰ سال بعد از ورود پدرش به فرمول یک‌ در گرندپری بلژیک در سال ۱۹۹۱ رخ می‌دهد. میشاییل اسطوره فرمول یک است و با هفت قهرمانی جهان و ۹۱ بار فتح گرندپری‌ها رکورددار بود که لوییز همیلتون در این فصل با اولی مساوی شد و از دومی عبور کرد. ورود شوماخر جوان به فرمول یک خبر خوبی برای خانواده و هواداران اسطوره آلمانی، هفت سال بعد از حادثه مسابقات اسکی است. میک که شباهت زیادی به پدرش دارد در سال ۱۹۹۹ به دنیا آمده و در سوییس بزرگ شده، برای اینکه تحت فشار رسانه‌ها قرار نگیرد، از نام مادرش، بتش، استفاده کرد: «خیلی خوب بود، نمی‌خواستم مورد توجه رسانه‌ها و مردم باشم تا کارم را انجام دهم.»

او در سال ۲۰۱۴ در مسابقات کارتینگ با نام «میک جونیور» حاضر شد و یک سال بعد دوران حرفه‌ای میک شوماخر رسماً آغاز شد. در فرمول یک رسم است که پسرها راه پدر را در پیش بگیرند. دو تا از رقبای اولیه میشاییل شوماخر، دیمون هیل و ژاک ویانوو فرزندان اسطوره‌های این ورزش گراهام هیل و ژیل ویانوو بودند. مکس فرستاپن از تیم ردبول از دستاوردهای پدرش یوس عبور کرده که در بنتون با میشاییل هم‌تیمی‌ بود و آخرین هم‌تیمی‌ میشاییل، نیکو روزبرگ راه پدرش، ککه را رفت و قهرمان فرمول یک شد.  

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *