هنگام خریداری گوشت باید به چه نکاتی توجه داشت ؟

ترفندها  شما به عنوان مصرف کننده  گوشت قرمز برای خرید آن باید به نکاتی توجه کنید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم :    

گوشت باید تمیز و بدون خون مردگی و اثر ضربه، ذرات خارجی و لکه های غیر طبیعی باشد .     گوشت باید رطوبت طبیعی خود را داشته باشد. رنگ گوشت باید طبیعی باشد و بوی بدی ندهد .  

  چربی گوشت ، سفت و رنگ آن سفید یا متمایل به سفید است.  

  اگر از گوشت منجمد بسته بندی شده استفاده می کنید ، نباید آثار پارگی در بسته بندی مشاهده شود.     اگر از مغازه‌ قصابی گوشت را تهیه می‌کنید، تمام مجوزهای لازم بهداشتی و کاری را داشته باشد.  

  گوشت های طعم داری که به صورت جوجه کباب یا انواع کباب (بختیاری، بلغاری، مکزیکی و…) در بازار موجود هستند معمولا گوشت هایی با کیفیت پایین تر هستند که  طعم دار می‌شوند، بنابراین بهتر است خودتان گوشت را خریداری و طعم‌دار کنید.    

بوی گوشت در حالت طبیعی و سالم بودن بوی مخصوص لاشه های کشتاری است و هر نوع بوی غیرطبیعی و نامطبوع مانند ترشیدگی ، عفونت و گندیدگی ، کپک زدگی یا تعفن علامت فساد گوشت است.  

 عرضه و نگهداری گوشت باید در داخل یخچال های ویترین دار صورت گیرد و مقدار گوشت موجود در مغازه باید متناسب با ظرفیت یخچال های موجود در فروشگاه باشد . نباید گوشتی را که در خارج از یخچال نگهداری  می شود، خریداری کرد .  

مطلب پیشنهادی

آیا پاستا غذای سالمی است؟

سایت بدون -وقتی پای کاهش وزن و رژیم غذایی به میان می‌آید، معمولا کربوهیدرات‌ها با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *