پیتر دینکلیج رکورد اِمی را شکست/ بخت خوش یک لنیستر کوتاه قامت


سایت بدون -در مراسم اهدای جوایز جایزه امی، پیتر دینکلیج ستاره سریال «بازی تاج و تخت» برای بازی درخشان در نقش تیریون لنیستر جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را دریافت کرد.

به نظر می‌رسد رأی‌دهندگان جایزه امی همواره بدهی خود را به دینکلیج پرداخت کرده‌اند. حالا با دریافت این جایزه دینکلیج تنها کسی در تاریخ امی است که چهار مرتبه یک جایزه امی را دریافت کرده است. او در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۹ برنده جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد. او همچنین رکورددار نامزدی جایزه امی برای یک عنوان است. دینکلیج وقتی که نامش را از تریبون شنید، بسیار احساساتی شد. او در سخنانی روی صحنه گفت:«فکر می‌کنم خوشبختم که عضو جامعه‌ای هستم که به مدارا و گونه‌گونی بسیار احترام می‌گذارد. هیچ جایی به جز این‌جا نمی‌توانستم در این جایگاهی که هستیم، بایستم».
دینکلیج در ادامه درباره حضور ۱۰ساله‌اش در مجموعه سازندگان سریال بازی تاج و تخت، درحالی ‌که احساساتی شده بود، گفت: «۱۰‌سال گذشت، از زمانی که دیوید و دان را دیدیم. هر دو انسان‌های فوق‌العاده‌ای هستند. ۱۰‌سال عرق ریختیم، ۱۰‌سال با بهترین و بااستعدادترین افراد این صنعت کار کردیم، ۱۰‌سال با خوش‌مشرب‌ترین و بهترین آدم‌های روی زمین وقت گذراندم. خیلی از همه شما ممنونم». در مراسم امسال امی، بازی تاج و تخت باز هم ۴جایزه به دست آورد. سریال‌های دیگری نظیر فلیبگ و چرنوبیل نیز جوایز زیادی از آن خود کردند. در مجموع اگر جوایز امی برای هنرهای خلاق را هم درنظر بگیریم، شبکه‌ اچ‌بی‌او با ۳۴ جایزه موفق‌ترین تولیدات را داشت و پس از آن نتفلیکس، آمازون و نشنال جئوگرافیک قرار می‌گیرند.

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *