چه کسانی در لیست تیم‌ملی به جام ملت های آسیا می روند؟/معمای یاران کی‌روش

http://www.espn.com/photo/2018/0615/r386071_1296x729_16-9.jpg

سایت بدون -سرمربی تیم‌ملی اعلام کرده یک فهرست اولیه ۳۶ نفره برای جام ملت‌ها وجود دارد و نفرات نهایی از آن گلچین می‌شوند. در حالی که کمتر از ۴۰ روز تا آغاز مهم‌ترین تورنمنت فوتبال قاره کهن یعنی جام ملت‌‌های آسیا در کشور امارات باقی مانده، مهم‌ترین خبر مشترک پیرامون تیم‌های مختلف حاضر در این رقابت‌ها مربوط به فهرست اولیه نفرات آنهاست. سرمربیان ۲۴ تیم شرکت‌کننده در جام ملت‌‌های ۲۰۱۹ در این روزها لیست‌‌های اولیه‌شان را اعلام می‌کنند تا سپس در موعد مقرر فهرست ۲۳ نفر نهایی را مشخص کنند. طبیعتاً این مسأله برای تیم‌ملی ایران هم وجود دارد و یکی از اصلی‌‌‌‌‌ترین دغدغه‌‌های کارلوس کی‌روش و دستیارانش گلچین ۲۳ بازیکن نهایی برای رفتن به تورنمنتی است که قهرمانی در آن هدف فوتبال ایران است.
اما کی‌روش در این‌باره گفته است یک لیست ۳۶ نفره تدارک دیده شده و در آخرین اقدام قبل از جام ملت‌ها ۱۳ بازیکن از آن خط می‌خورند تا مسافران نهایی امارات مشخص شوند. برای دست یافتن به ۳۶ بازیکن فهرست ابتدایی تیم‌ملی، بهترین راه رجوع به لیست‌‌های کی‌روش
در فیفا دی‌‌های اخیر است. تیم‌ملی ایران در هر ۳ ماه سپتامبر، اکتبر و نوامبر بازی‌‌های دوستانه برگزار کرد و اردوهایی داشت. بلندترین لیست در این ۳ ماه مربوط به ماه اکتبر بود که سرمربی پرتغالی تیم‌ملی ۲۸ نفر را پیش از دیدار مقابل بولیوی به اردو فراخواند. با نگاهی به آن ۲۸ بازیکن می‌توان گفت همه آنها در لیست ۳۶ نفره جام ملت‌ها حضور خواهند داشت. همچنین نفرات دیگر مثل محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان و کاوه رضایی که هر کدام به دلیلی اردوی اکتبر را از دست داده بودند، دوباره به لیست اضافه می‌شوند.
جز ۳۱ نفر از بازیکنان همیشگی کی‌روش، بازیکنان دیگری هم هستند که با توجه به عملکردشان در مسابقات باشگاهی و البته سابقه دعوت در اردوهای پیش‌‌‌‌‌‌تر تیم‌ملی، شانس قرار گرفتن در فهرست اولیه جام ملت‌ها را دارند.
در بین مهاجمان این جمع می‌توان به مرتضی تبریزی از استقلال و علی علیپور از پرسپولیس اشاره کرد که هر دو در مقاطعی در فهرست کی‌روش قرار گرفته بودند.
همچنین در برهه‌‌‌هایی که با توجه به محرومیت یک جلسه‌ای سعید عزت‌اللهی در جام‌جهانی، نیاز به هافبک دفاعی حس می‌شد، احمد عبدالله‌زاده و اکبر ایمانی بسیار مورد توجه کادر فنی تیم‌ملی قرار داشتند و همین مسأله شانسی را برای حضور آنها در فهرست ابتدایی جام ملت‌ها متصور می‌کند.
کمال کامیابی‌نیا هم دیگر هافبک دفاعی لیگ است که پیش‌‌‌‌‌‌تر مورد اعتماد و توجه کی‌روش بوده اما مصدومیت‌‌های پیاپی از ناحیه کتف، احتمال حضورش در لیست را کاهش می‌دهد.
آخرین بازیکنی که می‌توان به عنوان عنصر پر‌کننده فهرست تیم‌ملی به او اشاره کرد، سعید آقایی است. آقایی چند بار در اردو‌‌های تیم‌ملی حضور داشته و کی‌روش علاقه خود به این بازیکن را نشان داده است اما با وجود غیبت در اردو‌‌های اخیر، باید دید این مدافع چپ تیم سپاهان شانسی برای قرار گرفتن در لیست جام ملت‌ها خواهد داشت یا خیر.

مطلب پیشنهادی

چه سریالی جانشین زخم کاری می شود؟/ گناه فرشته با بازی شهاب حسینی

با پایان سریال «زخم کاری»، سریال دیگر شبکه نمایش خانگی ـ «گناه فرشته» ـ قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *