کدام بازیکن تیم ملی ترامادول مصرف کرد تا تیم کی روش به ژاپن ببازد؟

سایت بدون – اگر حجت‌الاسلام علی علیپور زمانی با ستاد منشور اخلاقی چهره همیشه خبرساز فوتبال ایران بود؛ حالا اظهارات جنجالی این مسئول فوتبالی و ربط‌دادن علت شکست تیم‌ملی مقابل ژاپن و حذف از جام‌ملت‌های آسیا به مصرف ترامادول و متادون از سوی یک بازیکن تیم‌ملی سروصدا و التهابی عجیب در جامعه فوتبال به راه انداخته است.
اتهام سنگین به یک ملی‌پوش
اگر اتفاقات فوتبالی را به لحظه پیگیری کنید و حضوری فعال در فضای مجازی داشته باشید، قطعا در جریان اتهام سنگین رئیس کمیته صیانت به یک بازیکن تیم‌ملی قرار گرفته و ویدیوی کوتاه صحبت‌های او درباره ملی‌پوشی که ترامادول و متادون مصرف کرده است را دیده‌اید. اگر به هر دلیلی در جریان این اظهارات نیستید، متن دقیق صحبت‌های علیپور به این شرح است: «من این‌جا اعلام می‌کنم که در بازی با ژاپن که زحمات چندین‌ساله فدراسیون فوتبال و فوتبال ملی ما به باد فنا رفت، این زاییده رفتار غلط بازیکنی بود که ترامادول و متادون مصرف می‌کرد. بازیکن می‌خواد اقدام کنه، اما بدنش جواب نمیده! مغز می‌خواد و فرامین صادر میشه اما رابطه بین عصب و عضله برقرار نمیشه و بازیکن می‌مونه! میره سانتر میکنه میاد این‌طوری میشه گل اول پنالتی دوم… اصلا فوتبال ملی ما نابود شد».
گمانه‌زنی درباره بازیکنان
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، انتشار این اظهارات بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی داشت. ابتدا همه به دنبال جواب این سوال بودند که بازیکن مدنظر حجت‌الاسلام علیپور چه کسی بوده است؟ طبیعتا درچنین شرایطی بازی با اسم‌ها هم آغاز شد و تمام آن بازیکنانی که روی سه گلی که تیم‌ملی از ژاپن دریافت کرد، نامشان به‌عنوان متهم مورد نظر بر سر زبان‌ها افتاد. از رامین رضاییان گرفته تا محمدحسین کنعانی‌زادگان و مرتضی پورعلی گنجی، تا سایر بازیکنان اسم و رسم‌دار دیگر!
مبنای اظهارنظر علیپور چیست؟
موضوع بعدی اما مربوط به اطلاعات محرمانه‌ای است که در اختیار رئیس کمیته صیانت لیگ قرار گرفته و او قطعا بر مبنای دریافت برخی داده‌ها و گزارش‌ها با صراحت از مصرف ترامادول و متادون از سوی بازیکنان تیم‌ملی حرف زده است. بدون تردید علیپور با توجه به سابقه فعالیت و مدیریتی که در فوتبال دارد، بی‌دلیل چنین صحبتی را مطرح نکرده بود و به همین ترتیب مبحثی را در فوتبال کشور آگاهانه یا غیرآگاهانه باز کرد که به نظر نمی‌رسد به همین راحتی پرونده آن بسته شود و تا زمانی که زوایای مختلف این پرونده به شکلی شفاف رسیدگی نشود، صحبت درباره بازیکنی که طبق ادعای علیپور ترامادول و متادون مصرف کرده و باعث ناکامی تیم‌ملی شده، داغ خواهد بود. هرگونه صحبت‌ درباره جزییات این پرونده برای رسیدن به نام مدنظر علیپور بدون‌ شک تبعات حقوقی به دنبال دارد و اتهام‌زنی به ستاره‌های تیم‌ملی به حساب خواهد آمد. نکته قابل تأمل اینجاست که با گذشت نزدیک به ۴ماه از پایان کار تیم‌ملی در جام‌ملت‌های آسیا هیچ خبری درباره محرومیت بازیکن ملی‌پوش به خاطر مصرف ترامادول منتشر نشده و تمام بازیکنان هم در تیم‌های باشگاهی به فوتبال خود ادامه می‌دهند. اگر پرونده‌ای در این زمینه باز شده بود و گزارش رسمی از این تخلف وجود داشت، بدون ‌شک تاکنون خبر آن در رسانه‌ها منتشر و به تخلف بازیکن مدنظر علیپور رسیدگی شده بود. ولی وقتی چنین اتفاقی نیفتاده معلوم نیست علیپور بر چه مبنایی چنین اتهام سنگینی را به ملی‌پوشان زده است.
واکنش یک ملی‌پوش
محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع محبوب کی‌روش که عملکرد خیلی خوبی در جام‌ملت‌های آسیا نداشت، اولین بازیکنی بود که به صحبت‌های علیپور واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «به نظرم در شأن و شخصیت تیم‌ملی و بازیکنان تیم‌ملی نیست که چنین صحبت‌هایی مطرح شود. من فکر نمی‌کنم چنین چیزی وجود داشته باشد. این مسأله دوپینگ هم محسوب می‌شود. خدا را شکر من در دو بازی آخر تیم‌ملی مقابل چین و ژاپن تست دوپینگ دادم. مطرح‌شدن چنین حرف‌هایی در مورد تیم‌ملی کشورمان زشت است. هرکدام از بازیکنان تیم‌ملی بازیکنانی حرفه‌ای هستند و درست نیست این صحبت‌ها مطرح شود و فکر نمی‌کنم اصلا صحت داشته باشد.»
در انتظار شفاف‌سازی
حالا درچنین شرایطی باید منتظر اظهارنظر رسمی رئیس فدراسیون فوتبال و مسئولان تیم‌ملی درباره اظهارات علیپور باشیم. وقتی رئیس کمیته صیانت لیگ با چنین صراحتی بازیکن ملی‌پوش را متهم به استفاده از ترامادول و متادون کرده، قطعا باید بر مبنای اطلاعاتی که دارد، با بازیکن خاطی برخورد کند و به پرونده رسیدگی شود، ضمن این‌که مسئولیت علیپور صیانت از لیگ است و رسیدگی و اظهارنظر درباره چنین پرونده‌هایی برعهده کمیته اخلاق است که علیپور مسئولیتی در آن ندارد.

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *