کلاهبرداری میلیاردی با لباس پلیس و استخدام افراد قوی هیکل

کلاهبرداری میلیاردی با لباس پلیس و استخدام افراد قوی هیکل

میزان نوشت: رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی از دستگیری عامل اصلی باند ماموران قلابی در شرق تهران خبر داد و گفت: متهم تا کنون به کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی اعتراف کرده است. سرهنگ سعید راستی اظهار داشت: پنجم تیرماه امسال دو تن از شهروندان به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی با در اختیار داشتن پرونده‌ای مبنی بر دستگیری متهم مراجعه کرده که به دنبال آن تیمی از ماموران این مرکز مسئولیت پرونده را در خصوص شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی بر عهده گرفتند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: هر دو شاکی در اظهارات مشابهی عنوان داشتند، در خصوص تشکیل پرونده¬ا به دستگاه قضا مراجعه کرده بودیم، فردی که مدعی بود با مقامات عالی رتبه کشوری در ارتباط است و می‌تواند مشکل ما را در کمترین زمان و به سرعت حل کند، آشنا شدیم. به در خواست وی ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به حسابش و یا حساب‌هایی که وی معرفی می‌کرد، واریز کردیم.

وی گفت: مال باختگان اظهار داشتند، به دنبال واریزی وجه به حساب‌های اعلامی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه و وکالت نامه محضری برای پیگیری پرونده به وی اعطا کردیم. بعد از گذشت مدتی متهم اظهار کرد برای پرداخت دستمزد به متصدیان قضا ۱۵ سکه و یک هزار و ۷۰۰ دلار می‌بایستی پرداخت کنیم. با پرداخت این وجوه متهم همچنان به خواسته‌های خود ادامه داد تا در نهایت ما را مجبور به امضای تعدادی برگ سفید امضا در خصوص اموالمان کرد و بدین ترتیب تصمیم گرفتم به دستگاه قضا اعلام شکایت کنم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم با عناوین قضائی و نظامی از افراد دیگری نیز کلاهبرداری و تعدادی افراد قوی هیکل را برای مانورهای متقلبانه اش اجیرکرده است، افزود: در تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی مخفیگاه وی در حکیمه تهران پارس شناسایی و با دستور قضائی مراقبت‌های ویژه از این مکان آغاز شد.

رییس مرکز عملیات پلیس امینت عمومی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ماموران مراقبت‌های ویژه را ادامه دادند تا اینکه روز گذشته زمانی که متهم با خودرواش قصد خروج از مخفیگاهش را داشت در نزدیکی محل سکونتش مشاهده و دستور ایست صادر کردند.

وی با بیان اینکه متهم بدون توجه به هشدار ماموران به سرعت وارد آزادراه تهران – پردیس شد افزود: ماموران موفق شدند پس از تعقیب و گریزی متهم را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون ۷ تن از شاکیان شناسایی شده اند، گفت: کارشناساس ارزش ریالی اموالی که متهم بدین طریق به دست آورده است را بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورده کرده اند.

به گفته سرهنگ راستی، تحقیقات برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *