گزارش روز/شیاطین به جان منچستر یونایتد افتاده اند

https://res.cloudinary.com/jpress/image/fetch/c_fill,f_auto,h_1250,q_auto:eco,w_1700/https://inews.co.uk/wp-content/uploads/2018/09/Pogba-Mourinho-Manchester-United.jpg

نویسنده :راب داوسن

سایت بدون -به نمایش درآمدن تصویر پل پوگبا روی سکوهای ورزشگاه اولدترافورد با گرمکن سفید و همزمان با آن سر دادن نام ژوزه مورینیو توسط تماشاگران اتفاقی تصادفی بود.
اکثر هواداران داخل ورزشگاه تا آن موقع بازیکن فرانسوی‌شان را که در بخش اختصاصی سکوی سرالکس فرگوسن نشسته بود، ندیده بودند اما دیدن او در آنجا در شب باخت تیم‌شان مقابل دربی کانتی و حذف آن از دور سوم جام اتحادیه یادآوری خوبی برای این موضوع بود که در آشفته بازار کنونی شیاطین سرخ هنوز هم خیلی‌ها حامی ژوزه مورینیو هستند.
سه‌شنبه شب، اد وودوارد، مدیر اجرایی باشگاه هم به نظر می‌رسید که طرف مورینیو است. در تماسی با سرمایه‌گذاران باشگاه برای ارائه گزارش وضعیت مالی ربع چهارم سال، وودوارد گفت که باشگاه از مورینیو برای بردن جام‌ها حمایت می‌کند. حتی اگر این را یک رأی اعتماد نمی‌شد بدانی، باز هم می‌توانستی از آن به‌عنوان نشانه‌ای از یک اظهارنظر علنی قریب‌الوقوع برای حمایت از آقای خاص بدانی.
اینکه این اتفاق سه روز بعد از تازه‌ترین ناکامی منچستریونایتد در لیگ برتر (تساوی یک بر یک خانگی مقابل ولورهمپتون و هشت امتیاز فاصله این تیم با لیورپول صدرنشین بعد از تنها ۶ هفته) رخ داد، اهمیت ویژه‌ای داشت. وودوارد گفت: «تحت تأثیر نوسانات نتیجه‌گیری ما در بازی‌های این فصل‌مان قرار گرفتن آسان است اما من دوست دارم این فرصت را غنیمت بدانم و یک قدم به عقب برگردم تا به تصویر بزرگتر نگاه کنم.
هیات مدیره ما، سرمایه‌گذاران ما و همه افرادی که در باشگاه هستند، در مورد آنچه که ما باید در زمین بازی انجام دهیم، طرف هواداران هستند و این یعنی بردن جام. این یکی از دلایلی است که ما ژوزه مورینیو را استخدام کرده‌ایم و تا الان هم با او سه جام برده‌ایم.»
همان وقتی که وودوارد با این کار داشت موقعیتش را در هیات مدیره تثبیت می‌کرد، مورینیو هم همزمان داشت این کار را در رختکن تیمش انجام می‌داد. در آستانه بازی مقابل دربی، مورینیوی ۵۵ ساله به پوگبا گفت که او دوباره کاپیتان تیمش نخواهد بود. این می‌توانست واکنشی به چند چیز باشد؛ شاید تنبلی پوگبا در بازگشت به عقب و کمک به دفاع پس از لو دادن توپ در بازی مقابل ولورهمپتون که منجر به گل تساوی حریف در بازی شنبه شب شد یا شاید هم حرف‌های او پس از بازی وقتی که گفت مورینیو باید پاسخگو باشد که چرا منچستریونایتد مقابل ولورهمپتون دفاعی بازی می‌کرد.
شاید هم مورینیو از بی‌میلی پوگبا برای پایان دادن به داستان تمایلش برای ترک اولدترافورد خسته شده چون این داستان خیلی طولانی شده است.
سرمربی پرتغالی اما از توضیح دادن درباره این ماجرا خودداری و فقط تأیید کرد که پوگبای ۲۵ ساله دیگر کاپیتان دوم تیمش نخواهد بود. او به اسکای اسپورت گفت: «تنها واقعیت این است که من تصمیم گرفته‌ام پوگبا دیگر کاپیتان دوم تیم‌مان نباشد اما اختلافی در کار نیست. هیچ مشکلی در کار نیست.» مورینیو شاید در جنگ‌های شخصی‌اش با وودوارد و پوگبا، خودش را برنده می‌دانست اما در مصاف با تیم شاگرد سابقش فرانک لمپارد بازنده بود و این باخت کافی بود تا آن پیروزی‌اش کاملاً تحت‌الشعاع قرار بگیرد.
در نهایت، موقعیت مورینیو تنها زمانی امن خواهد بود که تیمش بازی‌های خود را ببرد و سه‌شنبه شب تیم او این کار را مقابل تیمی دسته اولی نکرد. این اما پایان دنیا هم نبود چون همانطور که مورینیو خودش پس از باخت تیمش در ضربات پنالتی بازی گفت، تیمش هنوز در تورنمنت‌های مهم‌تری مانند لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی که جام‌های بزرگتری هستند، شانس دارد.
با این حال چیزی که نگران کننده است همان چیزی است که مدام دارد تکرار می‌شود، تکرار می‌شود و تکرار می‌شود. با اینکه برنامه پیش از بازی مورینیو، تماماً در هیاهوی جنگ شخصی او و پوگبا محو شده بود اما باز هم همه شدیداً منتقد عملکرد بازیکنان او بودند. مورینیو گفت: «من امیدوارم که ما بتوانیم برگردیم و بازی‌مان مقابل ولورهمپتون را ببینیم و از آن درسی مهم بگیریم، درسی که هر هفته و هر هفته تکرار می‌کنم و بعضی از بازیکنان‌مان آن را یاد نمی‌گیرند. هر تیمی که منچستریونایتد مقابلش بازی می‌کند با جان و دل بازی کند و ما باید از نظر انگیزه برای نتیجه گرفتن چیزی از آنها کم نداشته باشیم. پس اگر حتی با ۹۵ درصد توان‌مان بازی کنیم هم کم است وقتی که سایر تیم‌ها با ۱۰۱ درصد توان‌شان بازی می‌کنند.» مقابل ولورهمپتون، یونایتد پس از جلو افتادن شروع کرد به منحرف شدن از مسیری که مورینیو برای بازیکنانش تعریف کرده بود. این اتفاق یک بار دیگر مقابل دربی کانتی هم رخ داد.
شنبه شب مورینیو از بازیکنانش خواست که انگیزه و تعهد که دو اصل ابتدایی فوتبال بازی کردن هستند را نشان دهند و همانطور که اشلی یانگ در مصاحبه بعد از بازی‌اش گفت، یونایتد هنوز در بازی‌اش این دو فاکتور را ندارد. تاکتیک‌ها، نقل و انتقالات، کاپیتان‌ها و کاپیتان‌های دوم در قیاس با این دو عامل، مسائلی ناچیز هستند. در اکثر دقایق درامی که در خانه یونایتد به نمایش درآمد به نظر می‌رسید که پایان این داستان چیزی نیست جز تقویت جایگاه مورینیو اما اتفاقی که افتاد برعکس بود و هواداران من‌یونایتد نه تنها جواب سوالات و خواسته‌های قبلی‌شان را نگرفتند بلکه به سوالات و نگرانی‌های آنها در مورد آینده تیم‌شان اضافه شد.
منبع: ESPN

مطلب پیشنهادی

چرا پژمان بازغی نمی تواند موفقیت کودک شو را تکرار کند/فرود پس از اوج

پژمان بازغی پس از اجرای مسابقه شبکه نسیم با ویژه برنامه ناکام «جام آرزوها» حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *