استقبال ۵۶ درصد از شرکت های جهان از دورکاری کارمندان

استقبال ۵۶ درصد از شرکت های جهان از دورکاری کارمندان

در حالی که تا چند سال قبل مدیران شرکت ها اصرار داشتند کارمندانشان هر روز اول وقت پشت میزشان باشند، مدتی است که این روند در حال تغییر است.

سایت بدون – بررسی های جدید موسسه هابز نشان می دهد دورکاری به عنوان یک رویه شغلی در بسیاری از کشورهای جهان در حال پذیرفته شدن است و تحقیقی که در این زمینه در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته حاکیست ۵۶ درصد از شرکت ها در نقاط مختلف جهان از دورکاری استقبال می کنند.

بر همین اساس ۵۲ درصد از کارکنان شرکت های تجاری در جهان حداقل یک روز در هفته را دور کاری کرده و بدون حضور در محل کار و از منزل وظایف خود را انجام می دهند. بررسی مذکور با همکاری ۳۰۲۸ کارمند در شش قاره جهان و از ۲۳ کشور مختلف انجام شده است.

افزایش بهره وری و تمرکز مهم ترین عامل استقبال کارمندان شرکت ها از دورکاری بوده است.

البته در هر قاره دلایل اصلی استقبال از دورکاری با دیگر قاره ها متفاوت بوده است. به عنوان مثال در امریکای شمالی مردم به دورکاری علاقه دارند چون از این طریق دیگر نیازی به رفت و آمد و گرفتاری در شلوغی خیابان ها ندارند.

اما در قاره آفریقا مردم از دورکاری استقبال می کنند، زیرا باعث می شود در مصرف پول صرفه جویی کنند.

بر اساس پژوهش یادشده در قاره آمریکای جنوبی امکان استخدام افراد کاملا دورکار وجود دارد. اما در قاره آسیا بعید است که شرکتی فردی را به طور دورکار برای کل هفته استخدام کند.

در مجموع تنها ۱۶ درصد از شرکت ها در کل جهان به کارکنان خود امکان می دهند به صورت کاملا دورکار فعالیت کنند. همچنین احتمال اینکه مردان بتوانند شغلی را در قالب دورکاری انجام دهند ۸ درصد بیشتر از زنان است.

مطلب پیشنهادی

چرا پژمان بازغی نمی تواند موفقیت کودک شو را تکرار کند/فرود پس از اوج

پژمان بازغی پس از اجرای مسابقه شبکه نسیم با ویژه برنامه ناکام «جام آرزوها» حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *