بازگشت امیری به لیگ ایران منتفی است/شماره ۹ نمی آید

http://www.karadenizgazete.com.tr/uploads/news/206704.jpg

سایت بدون -برانکو علاقه‌مند به بازگشت چپ‌پای سابق تیمش در نیم‌فصل بود اما او به پیشنهاد حضور دوباره در پرسپولیس جواب منفی داد. بازی‌های درخشان و کم‌نوسان وحید امیری طی ۲ سال حضور در پرسپولیس و عملکردی که این بازیکن در مسابقات تیم‌ملی در جام‌جهانی ۲۰۱۸  به نمایش گذاشت، موجب شد پیشنهاد خوبی از باشگاه ترابزون اسپور ترکیه دریافت کند و با توجه به شرایطی که این تیم داشت، راهی ترکیه شود. امیری در حالی پیش از شروع فصل تصمیم به جدایی از سرخپوشان گرفت که بازی‌های خوب و کم‌حاشیه، در کنار شرایط سنی‌ای که این بازیکن داشت، باعث شد تماشاگران پرسپولیس برخلاف دیگر بازیکنانی که از این تیم رفتند، هجمه و انتقاد چندان زیادی نسبت به او نداشته باشند و راحت‌تر با بحث لژیونر شدن او کنار بیایند.
دیدار تدارکاتی پیش‌فصل مقابل تیم سوپرلیگی سامسون اسپور، نخستین بازی وحید امیری بود که به‌عنوان بازیکن تعویضی در ترکیب ترابزون اسپور قرار گرفت اما در حضور یک نیمه‌ای  توانست پاس گل بدهد و با ضربه سر گلزنی کند تا شروع درخشانی داشته باشد.
بعد از آنکه امیری در آخرین مسابقه دوستانه پیش‌فصل برابر کالیاری ایتالیا که در دقیقه ۶۱ به زمین رفت و در دقیقه ۸۵ به دلیل مصدومیت تعویض شد و ۳ هفته ابتدایی فصل را از دست داد، تاکنون جایگاه ثابتی در ترکیب تیمش نداشته تا شایعات زیادی درباره جدایی‌اش از ترابزون اسپور و بازگشت دوباره به پرسپولیس شکل بگیرد.
این ستاره ملی‌پوش در سوپرلیگ ترکیه ۱۱ بازی برای ترابزون اسپور انجام داده که تنها در ۳ مسابقه در ترکیب اولیه تیمش حاضر بوده و در هر ۳ دیدار تعویض شده و همین موضوع باعث شده عملکرد او در این مدت تنها یک گل زده برای تیم ترکیه‌ای باشد.
با این وجود، آمار وحید امیری در جام حذفی ترکیه قابل توجه بوده و او در ۳ مسابقه‌ای که حضور کامل در ترکیب ترابزون اسپور داشته، ۲ گل به ثمر رسانده و روی ۲ گل دیگر تاثیر گذاشته تا انتقاد زیادی به رفتن او به ترکیه و عملکردش وارد نشود.
امیری تک‌گل خود در سوپرلیگ ترکیه را هفته چهاردهم برابر کایزری اسپور و پس از آنکه در ششمین دقیقه وقت‌های تلف شده تعویض شد، با گذشت ۲۷ ثانیه بعد از ورود به زمین به ثمر رساند و در مرحله یک سی‌ودوم جام حذفی نیز با شوت پای چپ دروازه بوگسا اسپور را باز کرد تا پایه‌گذار صعود تیمش شود.
اما بهترین بازی فصل ستاره سابق پرسپولیس شب گذشته در دیدار برگشت مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی ترکیه برابر سیواس بلدیه اسپور اتفاق افتاد که در حضور ۹۰ دقیقه‌ای خود، یک گل با ضربه سر زد و با جنگندگی، تکنیک و سرعت بالای خود، روی گل‌های دوم و پنجم تیمش تاثیر گذاشت.
امیری علاوه بر ۲ دیدار تدارکاتی پیش‌فصل، در ۱۱ بازی سوپرلیگ و ۳ مسابقه جام حذفی برای ترابزون اسپور به میدان رفته اما هنوز نتوانسته به ترکیب این تیم برسد و در دیدارهای لیگ همواره مهره‌ای تعویضی در دقایق پایانی بوده است.
ستاره چپ‌پای سابق پرسپولیس، پس از آنکه در هفته نهم برابر ارزوروم فقط ۴۵ دقیقه در زمین حضور داشت و از ابتدای نیمه دوم تعویض شد، در ۷ مسابقه اخیر لیگ ترکیه، در ۲ دیدار نیمکت‌نشین بوده و در ۵ بازی دیگر هم مجموعا کمتر از ۴۰ دقیقه در زمین دیده شده که نمی‌تواند آمار خوبی برای او باشد.
در حال حاضر امیری شرایط خوبی در مسابقات سوپرلیگ ترکیه ندارد و دور از ترکیب ترابزون اسپور است که همین مساله موجب شده برانکو ایوانکوویچ که در ۲ فصل اخیر نیز علاقه خاصی به او داشت، این چپ‌پای ملی پوش را در فهرست خرید نیم‌فصل قرار دهد تا تیمش را تقویت کند.
با وجود اینکه وحید امیری هنوز مهره اصلی ترابزون اسپور نیست و می‌تواند در بازگشت به پرسپولیس دوباره به‌عنوان بازیکن ثابت به میدان برود اما این لژیونر ایرانی سعی دارد با توجه به درخشش اش در دیدارهای جام‌حذفی، به ترکیب این تیم ترکیه‌ای راه یابد و شرایط خود را تغییر دهد که به همین دلیل ضمن عذرخواهی از برانکو و پرسپولیس به پیشنهاد این باشگاه برای حضور دوباره در جمع سرخپوشان پاسخ منفی داده است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «شتر را چه به علاقه بندی»

سایت بدون – علاقه بندی به معنای ابریشم بافی است ابریشم بافی از آن کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *