جریمه ۱/۲۵ میلیارد پوندی در انتظار فیس‌بوک

https://cdn.isna.ir/d/2016/07/12/3/57317592.jpg?ts=1498045331768

سایت بدون -به دنبال افشای هک شدن حساب‌های کاربری ۵۰میلیون نفر از کاربران فیس‌بوک انتظار می‌رود این شرکت با جریمه‌ای ۱/۲۵ میلیارد پوندی مواجه شود.
هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری‌های امنیتی فیس‌بوک توانسته‌اند به اطلاعات حساب‌های کاربری ۵۰ میلیون نفر دسترسی یابند و برای دیگران پیام ارسال کرده یا پست‌هایی را از طرف مالکان اصلی هر حساب کاربری به نمایش بگذارند. با توجه به اتصال حساب‌های فیس‌بوک برخی کاربران به حساب‌های اینستاگرام، تیندر، اسپاتیفای و… انتظار می‌رود تعداد قربانیان این حملات باز هم افزایش یابد.
همچنین گفته می‌شود ۴۰ میلیون نفر کاربر دیگر در فیس‌بوک هم احتمالاً هک شده‌اند. در شرایطی که حمله هکری مذکور در روز سه‌شنبه رخ داده، اطلاع‌رسانی فیس‌بوک در این زمینه روز جمعه اتفاق افتاد و همین امر باعث خشم نهادهای نظارتی و رگولاتوری‌ها در اروپا و امریکا شده است. در همین راستا کمیسیون حفاظت از داده‌ها در ایرلند که وظیفه بررسی و کنترل عملکرد شرکت‌های فناوری در کل اروپا و قانونگذاری در مورد آنها را بر عهده دارد، با انتقاد از فیس‌بوک تصریح کرده که این شرکت در زمینه اطلاع‌رسانی در مورد این حمله هکری کوتاهی کرده است. با توجه به اینکه درآمد سالانه فیس‌بوک در سال گذشته میلادی بالغ بر ۳۱/۲ میلیارد پوند بوده است، اتحادیه اروپا بر مبنای قوانین خود ۴ درصد از درآمد فیس‌بوک را به‌عنوان جریمه منظور خواهد کرد که این رقم برابر با ۱/۲۵ میلیارد پوند است.

مطلب پیشنهادی

کدام ستاره ها در اکران تابستانی با هم رقابت دارند؟/ داغ روی پرده

محسن تنابنده، الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، سحر دولتشاهی و آزاده صمدی با فیلم‌هایی با مضمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *