زوج طارمی -آزمون ؛امید قهرمانی از شمال تا جنوب

http://www.ffiri.ir/files/fa/news/1397/10/11/990_854.jpeg

سایت بدون – در آخرین ساعات از سال ۲۰۱۸ میلادی تیم‌ملی فوتبال ایران آخرین محک جدی و تدارکاتی قبل از جام ملت‌های آسیا را مقابل میزبان آتی جام‌جهانی با برد به پایان رساند تا این برد حسن ختامی باشد بر عملکرد یک سال درخشان دیگر در رده ملی؛ سالی توأم با خاطرات شیرین در جام‌جهانی روسیه، همین‌طور ادامه روند یکه‌تازی در قاره کهن آن هم در رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال.
تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی وارد امارات می‌شود تا برای قهرمانی و شکست طلسم ۴۴ ساله جام ملت‌های آسیا دور جدیدی از جنگجویی و جاه‌طلبی را آغاز کند که در آخرین بازی رسمی خود در سال ۲۰۱۸، روند شکست‌ناپذیری‌اش با برد ۲ گله برابر عنابی‌های قطر ادامه پیدا کرد. این برد ارزشمند و روحیه‌ساز باز هم با درخشش زوج رویایی خط حمله و بازیکنان محبوب کی‌روش رقم خورد، ۲ ستاره‌ای که در کنار هم به هماهنگی و هارمونی فوق‌العاده‌ای رسیده‌اند و از سال ۲۰۱۷ به مردان اول در راه گلزنی تبدیل شده‌اند.
سردار آزمون با پیراهن شمار ۲۰ و مهدی طارمی با پیراهن شماره ۱۷، گلزنان ایران در بازی با قطر در آخرین جدال تدارکاتی قبل از جام ملت‌های آسیا بودند. ۲ مهاجم لژیونر فوتبال ایران که از مقدماتی جام‌جهانی در کنار هم به برگ برنده‌های کارلوس کی‌روش تبدیل شدند و با گذشت نزدیک به ۲ سال هنوز تیم‌ملی با گلزنی‌های مدل بیست‌هفده به تاخت و تاز خود در مسابقات بین‌المللی و دوستانه ادامه می‌دهد.
 مسلما با آمادگی و انگیزه‌های بالایی که این زوج جوان از خود نشان داده‌اند، مرد پرتغالی امیدهای زیادی به درخشش سردار و طارمی در جام ملت‌های آسیا دارد بویژه سردار که انتظار می‌رود همچون دوره قبل رقابت‌ها در استرالیا که درخشش فوق‌العاده‌ای به عنوان یک جوان ۲۰ ساله در نوک پیکان خط حمله ایران از خود نشان داد، در امارات هم به دلربایی‌های خود این بار با مدل بیست‌نوزده ادامه دهد.
مهدی طارمی هم بعد از نیم فصل نه‌چندان خوب با الغرافه و به جان خریدن انتقادات فراوان در لیگ ستارگان قطر، باز هم برخلاف بازی‌های باشگاهی در رده ملی در حد ستاره‌ای کلیدی ظاهر شد و نشان داد می‌تواند به مهره خوشبختی تیم‌ملی ایران بدل شود. تکنیک و هوش سرشار شماره ۱۷ ایران می‌تواند در جام ملت‌های آسیا تکمیل‌کننده خوبی برای سردار آزمون باشد، درست مثل بازی با قطر که ایران توانست با درخشش زوج ۱۷-۲۰ پایانی خوش بر سال طلایی میلادی رقم بزند و برای سال ۲۰۱۹ میلادی خط و نشان بکشد؛ به امید رسیدن به چهارمین قهرمانی در بزرگ‌ترین جشنواره فوتبالی قاره کهن.

مطلب پیشنهادی

کدام ستاره ها در اکران تابستانی با هم رقابت دارند؟/ داغ روی پرده

محسن تنابنده، الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، سحر دولتشاهی و آزاده صمدی با فیلم‌هایی با مضمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *