آخرین خبرها

اگزما چیست و چگونه باید آن را درمان کرد؟

سایت بدون – اگزما یك بیماری پوستی التهابی است.با شروع فصل سرما به دلیل افزایش خشكی پوست و كاهش چربی آن، افراد بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند. البته ابتلا به این بیماری، دلیل مشخصی نداشته و می‌تواند حتی ژنتیكی و از زمان تولد تا بزرگسالی همراه فرد باشد. اما برخی عوامل بیرونی نیز می‌تواند در بروز آن موثر باشد.
تماس با مواد شوینده، مواد شیمیایی و به‌طور كلی مواد تحریك‌كننده شایع‌ترین علت اگزماست، اما عوامل دیگری از جمله مشكلات عصبی، استرس، تغذیه، مصرف برخی داروها، مواد شیمیایی، رطوبت و آب‌وهوا می‌تواند موجب بروز این بیماری پوستی شود.
این متخصص پوست و مو تصریح كرد: این التهاب پوستی اگر حاد باشد با علائمی همچون زخم و ترشح‌های آب‌دار همراه خواهد بود. اگزمای مزمن نیز با التهاب شدید پوستی، قرمزی و ترك‌خوردگی‌های شدید پوست همراه است.
اولین درمان برای اگزما عدم تماس با عوامل تحریك‌كننده آن است. در اولین قدم برای درمان این بیماری باید از عوامل ایجادكننده و تحریك‌كننده آن دوری و سپس با مراجعه به پزشك نسبت به درمان اقدام كرد. همچنین چرب‌كردن و مرطوب نگه داشتن زخم‌های اگزما نیز درمان خانگی و موقت برای این بیماری محسوب می‌شود. با توجه به افزایش ابتلا به اگزما در فصل سرما، افرادی كه پوست خشك دارند بیشتر از دیگران مستعد این بیماری بوده و برای پیشگیری از آن باید همواره پوست خود را چرب و مرطوب نگه‌دارند.

برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }