آخرین خبرها

برای شروع هر کسب و کار اینترنتی این مطلب را بخوانید/ایده‌های آن لاین

سایت بدون – اگر در فكر راه‌اندازی كسب‌وكار آنلاینی هستید، باید بدانید كه الان بهترین زمان برای شروع كسب‌وكارهای اینچنینی است. گرچه هر روز در معرض خبرهای ناگوار و ناامیدكننده از بازار قرار داریم، اما واقعیت این است كه ما در دورانی طلایی، مملو از فرصت‌های بی‌نظیر و ظرفیت وسیعی برای رشد خارق‌العاده كسب‌وكارها زندگی می‌كنیم. به لطف فناوری‌های جدید و مهمی مانند اینترنت و گوشی‌های هوشمند، اكنون امكان تجارت‌های مختلف به طور وسیعی به صورت آنلاین فراهم شده است. اگر از آن دسته افرادی هستید كه هنوز تصور می‌كنند كسب‌وكارهای اینترنتی راه به جایی نخواهند برد باید بدانید كه امروزه همه مغازه‌ها و شركت‌ها در فكر ارتقای خود به سمت ارائه خدمات آنلاین هستند. بنابراین رقابت بزرگی در حال شكل‌گیری است. اما در این رقابت باید بدانید كه چگونه جریان ایجاد شده را هدایت كنید تا بتوانید مانند كسب‌وكارهای مهم بین‌المللی همچون آمازون تحول بزرگی در دنیای كسب‌وكارهای اینترنتی ایجاد كنید. براساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده خرده‌فروشی‌ها امسال رشد 7/3 تا 2/4 درصدی خواهند داشت. این در حالی است كه به عقیده كارشناسان، كسب‌وكارهای آنلاین یا بدون مغازه معادل سه تا چهار برابر این رقم رشد را تجربه خواهند كرد. حتی اگر فرض كنیم فروشگاه‌های فیزیكی همچنان بیشترین محل خرید مشتریان باشند، میزان رشدشان به سختی به كمتر از 3 درصد خواهد رسید. اما چیزی كه برای همه ما عیان است، این است كه با ورود گوشی‌های هوشمند به زندگی روزمره، تجارت‌های الكترونیك رشدی بی‌سابقه را تجربه می‌كنند.
البته باید به این نكته توجه داشت كه كسب‌وكارهای اینترنتی فعلی براساس ظرفیت‌های محدود اینترنت موجود در حال حاضر رشد كرده‌اند. اما در سال‌های آتی كه شاهد رشد غیرقابل تصور اینترنت در زندگی روزمره خود باشیم، فضای كسب‌وكارهای غیرحضوری به طرز شگفت‌آوری متحول خواهند شد.
تصور استفاده از رساندن بسته‌های خرید با پهپادها، امكان استفاده از واقعیت مجازی برای خرید غیرحضوری بهتر، امكان استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی و … این واقعیت را به ذهن می‌رساند كه به‌زودی دوران خرید حضوری به‌سر خواهد رسید.
اما پرسش مهم این است چطور می‌توان از این حجم وسیع خرید و فروش اینترنتی سود برد؟ چه به دنبال راه‌اندازی كسب‌وكار اینترنتی ساده‌ای به عنوان منبع درآمد ثانویه یا به فكر سودآوری كلان و پولدار شدن از راه تجارت آنلاین هستید، پنج كسب‌وكاری كه در ادامه معرفی خواهیم كرد می‌توانند ایده‌های خوبی برای كسب‌وكار آنلاین باشند.

چطور كسب‌وكار اینترنتی راه بیندازیم؟
راه‌اندازی كسب‌وكارهای اینترنتی دشورای‌های خاص خودش را دارد. ابتدا باید مراحل اداری و مالی مورد نیاز برای داشتن مجوز كسب‌وكار آنلاین را طی كنید. به همین‌خاطر سعی كنید حتما پیش از شروع شتاب‌زده با مشاور حقوقی یا حسابدارتان مشورت كنید. اما زمانی كه این مراحل را طی كردید و آماده شروع كسب‌وكار آنلاین شدید، حتی با كمترین میزان نقدینگی لازم، یك لحظه هم برای شروع درنگ نكنید.
از ویژگی‌های بسیار مثبت كسب‌وكارهای اینترنتی این است كه می‌توانید با كمترین میزان سرمایه یا حتی گاهی بدون داشتن سرمایه خاصی، كاری را رسما آغاز و درآمد كسب كنید. در این میان اگر دانش خوبی در زمینه استفاده از شبكه‌های اجتماعی نیز داشته باشید، كارتان آسان‌تر خواهد شد. اما به این معنا نیست كه برای شروع كسب‌وكار اینترنتی حتما باید در فضای مجازی بسیار حرفه‌ای باشید.
شبیه هر كار دیگری كه بخواهید در این دنیا انجام دهید، یا باید زمان زیادی صرف كنید یا منابع مالی خوبی داشته باشید. اگر هر دو شرط را با هم داشته باشید، مسلما چند قدم از رقبا جلوتر خواهید بود. اما در بیشتر مواقع، افراد بیشتر از منابع مالی برای شروع كار، حاضرند زمانشان را وقف كاری كنند. اما باید توجه داشت زمان ماهیت كاملا محدودی دارد، بنابراین باید بدانید چگونه زمان خود را به بهترین شكل مدیریت كنید تا به موفقیت مورد نظرتان دست پیدا كنید.

ارائه خدمات تعطیلات
ارائه خدمات تعطیلات از جمله كسب‌وكارهایی است كه به سرعت در حال رشد است. ممكن است فكر كنید با وجود نرم‌افزارهای همراه گوناگون و وبگاه‌های متعددی كه در حال حاضر در كشور برای اجاره اقامتگاه‌ها و تهیه بلیت داریم، فضای این كسب‌وكار اشباع شده است. اما واقعیت این است كه این تجارت پرسود آن‌قدر ریزه‌كاری دارد كه با اندكی خلاقیت و نوآوری می‌توانید به آسانی جای خود را در میان رقبای حاضر در میدان باز كنید. كسب‌وكارهای اجاره اقامتگاه معمولا بین 10 تا 40 درصد از نرخ اجاره را بر اساس مكان اقامتگاه و كارهایی كه برایش انجام می‌دهند كمیسیون دریافت می‌كنند. برای راه‌اندازی و تداوم موفقیت در كسب‌وكار اجاره اقامتگاه علاوه‌بر انصاف، نرم‌افزار ساده و پرقابلیتی داشته باشید كه بتواند به خوبی مراحل انتخاب و رزرو را مدیریت كند. حالا اگر علاوه بر این، دقت خوبی نیز به جزئیات داشته باشید، می‌توانید به آسانی نسبت به سایر نرم‌افزارهای همراه موجود مزیت رقابتی پیدا كنید و كسب‌وكار آنلاین موفقی را به راه بیندازید. گرچه سر و كار اصلی این تجارت با دنیای واقعی است اما كلید اصلی موفقیت این كسب‌وكار داشتن مهارت قابل قبول در فضای مجازی و توانایی‌های بازاریابی است. اگر ذاتا مهمان‌نواز هستید و در یكی از شهرهایی كه جاذبه‌های گردشگری دارند زندگی می‌كنید، راه‌اندازی چنین كسب‌وكاری می‌تواند موفقیت بی‌نظیری برایتان رقم بزند.

 مدیریت تبلیغات دیجیتال
این روزها رقابت در بازار كسب‌وكارها بسیار شدید است. به همین خاطر اگر ندانید چگونه در این پیست مسابقه برانید، باید حتما از افراد باتجربه در این زمینه كمك بگیرید تا بتوانید همگام با سرعت بازار پیش بروید. واقعیت این است كه دنیای تبلیغات دنیای بسیار پیچیده‌ای است و باید بدانید چه زمانی از كدام ویژگی برای جذب مخاطب استفاده كنید و چطور همگام با سرعت تغییرات روند بازار به پیش بروید.
بنابراین اگر بتوانید راز و رمزهای دنیای تبلیغات را متوجه شوید، می‌توانید به خوبی از راه‌اندازی یك شركت تبلیغاتی كسب درآمد داشته باشید. البته این روزها تمركز اصلی تبلیغات به سوی دنیای دیجیتال سوق پیدا كرده و كافی است فقط چند لحظه فكر كنید همین تبلیغات است كه نیروی مورد نیاز برای رشد شركت‌های بزرگی مانند اینستاگرام، گوگل و … را تأمین می‌كند تا پی به اهمیت این ابزار مهم ببرید و مطمئن باشید اگر بتوانید در این جریان خروشان و مبهم راه درست را پیدا كنید و خلاقیت و ابتكار كافی داشته باشید، درآمدزایی بسیار خوبی خواهید داشت.  بر اساس مطالعات یك شركت بازاریابی دیجیتال، هزینه برای تبلیغات دیجیتال در سال جاری از هزینه برای تبلیغات سنتی برای اولین بار پیشی خواهد گرفت. این روند تا چهار سال آینده تبلیغات دیجیتال دو سوم سهم هزینه تبلیغات را به خود اختصاص خواهد داد. بنابراین تبلیغات آنلاین رشد بسیار قابل‌توجهی در سال‌های پیش رو خواهند داشت. از آنجا كه فضای مجازی هنوز نوپاست و جای رشد بسیار زیادی دارد، هرچه زودتر بتوانید وارد صنعت تبلیغات آنلاین شوید و كسب‌وكارتان را جا بیندازید، امكان موفقیت بیشتری در دنیای دیجیتال آینده خواهید داشت. برای شروع به صورت كامل نحوه تبلیغات در شبكه‌های اجتماعی را بیاموزید. برای این كار می‌توانید در دوره‌های آموزشی مختلفی كه موسسات به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می‌كنند شركت كنید یا از اطلاعاتی كه به صورت رایگان می‌توانید از طریق اینترنت به دست بیاورید، دانش خود را افزایش دهید.

كسب‌وكارهای مبتنی بر
 ربات‌های پاسخگو

استفاده از ربات‌های پاسخگو به طور غیرقابل انتظاری رو به افزایش است. پس از انقلابی كه با به وجود آمدن شبكه‌های مجازی به وجود آمد كه در هر گوشه دنیا همواره در دسترس باشیم، حالا همه عادت كرده‌ایم هر زمان و هر جایی كه خواستیم به آسانی با دوستان و خانواده‌مان گفت‌وگوی تصویری، شنیداری یا نوشتاری انجام دهیم. به دنبال این تغییرات، هوش مصنوعی مسیر جدیدی را در دنیای دیجیتال ایجاد كرده و به این ترتیب ربات‌های پاسخگو با هوش مصنوعی برای پاسخگویی 24 ساعته در مقاصد تجاری جایگزین كاربران انسانی شدند. با كمك این فناوری مراحل پاسخگویی به مشتری به صورت خودكار بدون نیاز به كاربر انسانی در چند شیفت انجام می‌شود.
همان‌قدر كه این ربات‌ها در رسیدگی به امور مشتریان می‌توانند كارآمد باشند، ظرفیت ورود به سایر كاربردهای تجاری را نیز دارند. در حال حاضر طیف وسیعی از كسب‌وكارهای موجود در دنیا از این فناوری جدید بهره می‌برند و كسب‌وكارهای ایرانی نیز به این سمت رو آورده‌اند. به همین دلیل شركت‌های مختلفی در حال ارتقای این فناوری و ارائه خدمات به مجموعه‌ها هستند. در‌حال حاضر افراد زیادی به دنبال توسعه ربات‌های پاسخگو برای خودكار كردن بخش‌هایی از فروش و بازاریابی كسب‌وكارشان متناسب با رشد بازارهای امروزی هستند، اما در این دوران طلایی پرتقاضا كسی كه به فكر فراهم كردن زیرساخت‌ها و ارائه چنین خدماتی به شركت‌ها باشد، قطعا پول خوبی به جیب خواهد زد. بنابراین چرا شما ربات‌های پاسخگوی خودتان را ارائه نكنید؟ گرچه برای ارائه رباتی كه توان رقابتی خوبی نسبت به ربات‌های موجود داشته باشد باید تلاش زیادی كنید، اما مطمئن باشید ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجوی وب
در دنیای پر رقابت امروز در كنار فضای تبلیغات، بالا‌آمدن محتوا در رتبه‌های اول موتورهای جست‌وجو مانند گوگل در جست‌وجوهای مرتبط بسیار مهم و سودآور است. این كه هنگام جست‌وجو صفحه‌ای در رتبه اول قرار بگیرد بسیار ارزشمند است. حدود 40 درصد از افراد هنگام جست‌وجو به سراغ اولین موردی می‌روند كه در فهرست نتایج جست‌وجو با آن برخورد می‌كنند.
 این كه موردی در بالای فهرست نتایج قرار بگیرد بر این اساس است كه در جست‌وجوهای مشابه قبلی، 91 درصد از افراد به سراغ این نتیجه رفته باشند. بنابراین قرارگیری در اولین رتبه فهرست نتایج موتورهای جست‌وجوگر هدفی است كه بازاریابان حرفه‌ای دنیا همواره به دنبال آن هستند.
هرچه دنیای مجازی و فضای اینترنت بیشتر توسعه پیدا كند اهمیت كسب‌وكارهایی برای بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو نیز به شدت رونق خواهد یافت. از سوی دیگر اگر دقیقا بدانید چه كاری باید انجام دهید، رشد و حرفه‌ای شدن در این زمینه بسیار ساده خواهد بود. این كار شغلی نیست كه بخواهید به عنوان كارمندی در یك شركت خاص انجام دهید. بلكه می‌توانید هزاران هزار كسب‌وكار آنلاین، وبگاه‌های گوناگون با اهداف مختلف و وبلاگ‌ را با این مهارت در صدر نتایج جست‌وجو بیاورید و درآمدزایی خوبی داشته باشید.

كسب‌وكار برگزاری وبینار
همان‌گونه كه در مطالب پیشتر در همین صفحه در مورد وبینار صحبت شد، وبینارها سخنرانی‌هایی هستند كه از طریق صفحات مجازی و به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. شاید در ابتدا تصور كنید چطور می‌توان با برگزاری وبینار كسب درآمد داشت؟ اما باید بدانید این روزها وبینارها به یكی از بهترین ابزارهای فروش و بازاریابی تبدیل شده‌اند. اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود. نیازی نیست حتما محصولی داشته باشید كه برای فروش آن از وبینار استفاده كنید، بلكه می‌توانید به آن به چشم ابزاری برای ارائه خدمات به سایر شركت‌ها و مجموعه‌ها نگاه كنید.  وبینارها قابلیت جذب تعداد زیادی مخاطب را دارند كه برای خرید محصولی كه قرار است به آنها در پایان معرفی كنید، مشتاق باشند. ارائه وبینار به صورت اصولی و درست می‌تواند نقش بسیار پررنگی در بازاریابی و فروش محصولات ایفا كند. شركت‌های كوچك و بزرگی در سراسر دنیا به این فناوری در حال رشد رو آورده و توانسته‌اند با كمك این ابزار فروش خود را متحول كنند.  برای راه‌اندازی كسب‌وكار وبیناری خود باید ابتدا محصولی را بیابید كه با استفاده از وبینار برای آن بازاریابی كنید. برای ارائه یك وبینار كامل و بی‌نقص، الگوهای آموزشی بسیار زیادی در اینترنت قابل دسترس هستند. حتی چند نرم‌افزار نیز برای آماده‌سازی وبینار طراحی شده‌اند كه می‌توانید با كمك آنها الگوی مناسب و جذابی برای وبینار خود آماده كنید و مخاطبانتان را مجذوب محصولی كنید كه ارائه می‌دهید.
منبع:  Entrepreneur

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }