آخرین خبرها

درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک

درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک

نمایندگان سینمای ایران از جمله «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی با نامزدی در چند شاخه در چهاردهمین جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک درخشیدند.

سایت بدون – نامزدهای چهاردهمین جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک (APSA) اعلام شدند و ۳۸ فیلم به رقابت برای کسب جوایز این جشنواره در شاخه‌های مختلف راه یافتند.

ایران با ۷ نامزدی در این دوره از جشنواره فیلم‌ آسیاپاسیفیک درخشید؛ فیلم قهرمان در چهار شاخه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمنامه نامزد دریافت جایزه شد.

در بخش نامزدهای بهترین فیلمنامه، ایران علاوه بر فیلم قهرمان، جنایت بی‌دقت به کارگردانی شهرام مکری را نیز دارد.

قهرمان برای رسیدن به جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک با فیلم‌هایی چون شب بی‌خبری ساخته پایال کاپادیا، ماشینم را بران به کارگردانی ریاسوکه هاماگوچی و مداد از ناتالیا نازاروا رقابت خواهند کرد. در بخش بهترین فیلمنامه نیز قهرمان و جنایت بی دقت به مصاف فیلمنامه آثاری چون ماشینم را بران، بالاخره رسیدیم و پسران صغری می‌روند.

وقت چیغ انار به نویسندگی و کارگردانی گراناز موسوی دیگر نماینده سینمای ایران در این دوره از جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک است که در بخش بهترین فیلم بلند جوانان شانس دریافت جایزه را دارد.

جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک هر ساله با هدف تجلیل از سینمای بیش از ۷۰ کشور و با تمرکز بر محتوایی که تنوع منطقه را به تصویر بکشد، برگزار می‌شود. برندگان چهاردهمین دوره از این جشنواره روز پنجشنبه ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها: , , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }