آخرین خبرها

ریشه و داستان ضرب المثل «آب زیر کاه»

سایت بدون – آب زیر کاه خودش را نشان نمی دهد ، مخفی می شود و مشخص نیست که با سطح نمداری مواجه هستیم ، این در دورانی که مزرعه داری رواج داشت بسیار خطرناک بود ، چرا که آبی که زیر کاه می ماند می توانست کل محصول را خراب کند ، برای آب زیرکاه روایت دیگری هم وجود دارد که برای ما از نظر تصویری آشنا است ، دیده اید که در قدیم برای مواجهه با دشمن گودال هایی می کندند و آن را با آب پر می کردند ، برای این که این موانع طبیعی ایجاد کنند ، روی گودال ها کاه می ریختند و آن را هموار می کردند و این گونه هیچ کسی تصور نمی کرد که زیر آن کاه آب باشد. در نتیجه سپاه دشمن را این گونه منهدم می کردند و یا به عبارت بهتر حرکت سپاه دشمن را کند می کردند و از این راه نیروی سپاه خود و توانایی های جنگی خود را بهبود می‌دادند. 

اصطلاح و ضرب المثل آب زیرکاه در مورد کسانی به کار می رود که ظاهرشان را جوری نشان می دهند که از شر درونشان را مخفی کنند .

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }