آخرین خبرها

رییس جمهور مکزیک کیف پول خالی اش را نشان داد(عکس)

سایت بدون – رئیس‌جمهوری مکزیک اعلام کرد که در اظهارنامه رسمی دارایی‌های او تقریبا هیچ دارایی‌ای ذکر نشده است. او برای اثبات حرفش، کیف‌ پول خود را که تقریبا خالی بود، به خبرنگاران نشان داد. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهوری مکزیک که یک سیاستمدار چپگرای ضد تشکیلاتی است، ماه گذشته میلادی به‌عنوان رئیس‌جمهوری این کشور کار خود را آغاز کرد، اما اقدامات ریاضتی او انتقاداتی را برانگیخته است.
این اقدامات شامل کاهش حقوق خود، انحلال بخش‌هایی از نهاد امنیتی ریاست‌جمهوری و انجام سفرهای رسمی از طریق پروازهای معمولی است. او در یک کنفرانس خبری اظهار کرد:   «پول هیچ‌گاه من را به خود علاقه‌مند نکرده است. من برای ایده‌آل‌ها مبارزه می‌کنم، برای اصول. با این‌حال، برای جلوگیری از رنجاندن کسی به روشنی بیان می‌کنم که همه افراد ثروتمند بد نیستند.»
لوپز اوبرادور ٦٥ ساله گفت: «اظهارنامه او شامل دو حساب بانکی با سپرده حدود ٢٣‌هزار دلار بوده و از هیچ کارت اعتباری، خودرو یا حساب جاری در آن نام برده نشده است.» او خاطرنشان کرده است که تنها املاکی که در اظهارنامه‌اش وجود داشته، مزرعه‌ای در جنوب مکزیک است که حتی سند آن را به نام پسرانش زده است. بئاتریز گوتیرز، همسر او که نویسنده و روزنامه‌نگار است هم اعلام کرده است که سه حساب بانکی با مجموع سپرده ٧٢‌هزار دلار، سه خودرو، یک دستگاه آپارتمان، یک خانه و دو قطعه زمین دارد. اوبرادور برای اثبات اظهاراتش، کیف پولش را به خبرنگاران نشان داد که تنها ٢٠٠ پزو معادل ١٠ دلار و یک اسکناس دو دلاری در آن وجود داشت که به گفته او، این اسکناس برای خوش‌شانسی به او داده شده بود.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }