آخرین خبرها

سریع‌ترین و ارزان‌ترین اینترنت جهان در کدام کشور است؟


تازه‌ترین گزارش‌های منتشره، سریع‌ترین و ارزان‌ترین اینترنت جهان را برای چندمین‌ سال متوالی به یک کشور شرق آسیایی اختصاص داده است. آمارهایی که کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری fastmetrics منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد که کره ‌جنوبی طی چند‌سال اخیر عنوان پرسرعت‌ترین و ارزان‌ترین شبکه اینترنت در جهان را به نام خود ثبت کرده است.

کره ‌جنوبی که هم‌اکنون دهمین کشور بزرگ و قدرت صنعتی در جهان به شمار می‌رود، در نمایه توسعه اینترنت سازمان ملل متحد نیز از سال‌ها پیش جایگاه نخست و دوم را از آن خود کرده است.
برای تشریح و بیان بهتر این موضوع، سرعت اینترنت در این کشور واقع در شرق آسیا به‌طور میانگین بیش از ۴۵ مگابایت بر ثانیه است که در مقایسه با اینترنت آلمان تقریبا بیش از نیم‌برابر بیشتر است.
کره جنوبی همچنین از لحاظ پوشش شبکه‌ای در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که ۹۹‌درصد از منازل و خانواده‌های کره‌ای به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند. این در حالی است که این عدد در آلمان فقط ۵۷‌درصد از خانواده‌ها و منازل را شامل می‌شود.
بر اساس گزارشی که وب‌سایت fastmetrics از سرعت و کیفیت شبکه‌های اینترنتی در کشورهای مختلف جهان ارایه داده است، یکی از عوامل موفقیت کره‌ جنوبی در پوشش‌دهی شبکه اینترنت پرسرعت، آن بود که از کاربرد استانداردهای ISDN صرف‌ نظر و به جای آن از پروتکل و استانداردهای موسوم به DSL استفاده شد که همین امر نیز موجب شد تنها پس از گذشت هشت سال، بالغ بر نیمی از جمعیت این کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند. همچنین استفاده از کابل‌های فایبرگلاس در این مسأله بی‌تاثیر نبود و موجب شد که این کشور در انتقال سریع اطلاعات کاربرانش سهیم شود و برای آنها سرعت قابل توجه و بالایی  را به ارمغان آورد.
از لحاظ قیمت دسترسی کاربران به اینترنت نیز باید گفت که دولت کره ‌جنوبی شرکت‌های مخابراتی را برای ارایه شبکه اینترنت پرسرعت با قیمت مناسب آنها تشویق کرد که هرچه سریع‌تر شبکه‌های خود را گسترش و توسعه دهند.
کره جنوبی همچنین نخستین کشور در جهان بود که نحوه اتصال به اینترنت را از حالت دایل آپ به اینترنت باند پهن در ‌سال ۲۰۰۵ میلادی تغییر و ارتقا داد که همین امر به وضوح نشان‌دهنده تلاش مضاعف و بی‌وقفه این کشور برای ارتقای سطح و سرعت شبکه اینترنت بوده است.
درواقع به گفته کارشناسان فعال در مجله PCmag، اتخاذ سیاست و استراتژی‌های درست و بهنگام توسط سیاستمداران و مقامات مربوطه در دولت کره ‌جنوبی موجب شده است که این کشور برای سال‌ها جایگاه نخست در سرعت و ارزان‌قیمت بودن اینترنت را به خود اختصاص دهد، رضایت کاربران و شهروندانش را جلب و سپس بیشترین میزان پوشش‌دهی شبکه در کشور را نیز از آنِ خود کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }