آخرین خبرها

پرتیراژترین روزنامه جهان کدام روزنامه است؟

https://info.yomiuri.co.jp/english/img/history_img_04.jpg

سایت بدون -«یومیوری شیمبون» نام پرتیراژ‌ترین روزنامه جهان است که در کشور ژاپن به چاپ می‌رسد و پس از گذشت سال‌های طولانی همچنان این عنوان را از آن خود کرده است. نخستین نسخه این روزنامه در سال 1874 میلادی به چاپ رسید و هم‌اکنون بسته به رویدادهای مهم صورت گرفته با تیراژ بین
10 تا 15 میلیون نسخه در روز بیشترین شمارگان بین همه روزنامه‌های جهان را دارد. «یومیوری شیمبون» در دو نوبت صبح و عصر چاپ می‌شود و ژانویه 2002 میلادی با چاپ 14 میلیون و 323 هزار و 781 نسخه در روز توانست نام خود را به‌عنوان پرتیراژترین روزنامه جهان وارد کتاب رکوردها کند. این روزنامه ویرایش‌های محلی متعددی را نیز شامل می‌شود و بین سه روزنامه بزرگ و اصلی ژاپن موضع راستگرا- ملی‌گرا را برای درج اخبار پیش می‌برد. سال 2010 میلادی این روزنامه موفق شد با 10 میلیون و 21 هزار نسخه عنوان بیشترین تعداد فروخته شده روزنامه در یک روز را از آن خود کند. اواسط سال 2011 میلادی این روزنامه با فروش 13.5 میلیون نسخه در دو نوبت صبح و عصر توانست بار دیگر این رکورد را به دست آورد.
«یومیوری شیمبون» را به‌عنوان روزنامه متعلق به قشر شاغل ژاپن می‌شناسند و در حقیقت می‌توان گفت بیشتر مخاطبان این روزنامه را نسل دوم ژاپن تشکیل می‌دهند. یومیوری روزنامه بسیار حجیمی است که مطالب خود را در بخش‌های مختلف از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و… چاپ می‌کند و در این میان بخش اعظم موفقیت آن بواسطه توجه ویژه به مسائل شهری و بررسی تحلیلی موضوعات روز مردم ایجاد شده است.
تیراژ بسیار بالا، استقبال گسترده مردم برای خرید، کمک‌های دولتی و… باعث شده است تا گروه یومیوری به‌عنوان مدیر و ناشر اصلی روزنامه به یکی از ثروتمندترین سازمان‌های ژاپن تبدیل شود و مجموعه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی از جمله باشگاه بیس بال «یومیوری جایانت» را زیر نظر بگیرد. مدیریت روزنامه بر این باور است که مراکز مذکور بجز افزایش درآمدها، می‌توانند بر تعداد مخاطبان «یومیوری شیمبون» هم بیفزایند. روزنامه «یومیوری شیمبون» در قطع متوسط و به‌صورت تک‌ رنگ چاپ می‌شود.

https://info.yomiuri.co.jp/english/img/index_img_01_sp.png

برچسب‌ها:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }