آخرین خبرها

4 روش برای این که در دستگاه های اندرویدی اسکرین شات بگیرید


سایت بدون -در دستگاه برداشت تصویر از دستگا ههاى اندرویدى یا به اصطلاح اسکرین شات گرفتن را باید یکى از موارد مهم و کاربردى براى دستگا ههاى همراه دانست که بسیارى از کاربران به کمک آن  اطلاعاتى را که به صورت موقت روى نمایشگرشان نمایش داده شده، به صورت عکس ذخیره می کنند. شما از چه روشى براى اسکرین شات گرفتن از روى نمایشگر دستگاههاى اندرویدى استفاده می کنید؟

احمد محمدحسینى

1 استفاده از قابلیت پیش فرض اندروید

این روش ساد هترین راه ممکن است، زیرا تقریبا روى همه دستگا ههاى اندرویدى به خوبى عمل می کند و تقریبا همه با آن آشنا هستیم. در این روش، دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه را به صورت همزمان با دکمه کم کردن صدا فشار می دهید تا تصویرى ازنمایشگر دستگاه اندرویدى شما برداشته شود.

2 استفاده از روش پیش فرض شرکت سازنده

ممکن است به عنوان مثال دستگاهى از سرى گلکسى داشته باشید و روش شماره یک براى شما درست کار نکند. در چنین شرایطى شرکت سازنده، دکمه پیش فرض متفاوتى را انتخاب کرده است.

دستگا ه هاى سامسونگ براى برداشت تصویر نیاز به فشردن دکمه خانه و دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه به صورت همزمان دارند.این میان بر براى دستگا ههاى شرکت سونى کمى پیچیده تر است. در این دستگا هها باید دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه را فشار بدهید تا منوى کوچکى براى شما باز شود که در آن امکان گرفتن اسکرین شات را خواهید داشت.

3 استفاده از نرم افزار هاى شرکت هاى دیگربراى گرفتن اسکرین شات، چند نرم افزار  مختلف وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از امکانات جانبى فراوانى استفاده کنید.

یکى از نرم افزار هاى خوب را باید Screenshot Easy دانست در صورتى که به این برنامه علاقه ندارید می توانید در پلى استور یا دیگر بازارهاى نرم افزارى عبارت Screenshot را جست وجو کنید تا چند گزینه مختلف را مشاهده کرده و گزینه مطلوب خود را روى دستگاهتان نصب کنید. اگر می خواهید امکان ویرایش سریع تصویر برداشته شده را داشته باشید نرم افزار هایى مانند Super Screenshot گزینه مناسبى براى شما خواهد بود. از مهم ترین مزایاى نرم افزار هاى گرفتن اسکرین شات می توان به امکان انتخاب فرمت عکس خروجى اشاره کرد.

4 استفاده از کلید ویژه

برخى از دستگا هایى که به اسکنر اثر انگشت مجهز هستند، امکان استفاده از این اسکنر به عنوان یک دکمه را به شما می دهند. این دکمه  که با نام کلید ویژه (Super key)  شناخته می شود، به سادگى قابل برنامه ریزى است و با استفاده از بخش تنظیمات آن در دستگا ههاى اندرویدى می توانید اقدام هایى مانند دابل کلیک، کلیک تکى،نگه داشتن دکمه و… را به برداشت اسکرین شات اختصاص بدهید.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }