آخرین خبرها

به طارمی و علیپور جایزه دادند به دیاباته نه!/استقلال به‌دنبال کفش طلای شیخ

سایت بدون – غول دومتری، پنجه‌های ببر و حتی هیولا؛ اینها القابی است که برای شیخ دیاباته ساخته‌اند اما شاید هیچ‌یک از این تعابیر با شخصیت مهاجم استقلال همخوانی نداشته باشد. او به‌رغم آنکه شاید چهره‌ای خشن به نظر بیاید اما درونی شفاف و آرام دارد که همه مربیان استقلال را مجذوب خود کرده است. آخرین اظهارات سرمربی استقلال درباره دیاباته نشان می‌دهد پسر مالیایی‌الاصل باشگاه استقلال توانسته در میان افکار سرمربی استقلال هم جای ثابتی برای خود باز کند. او پیش‌تر نیز برای استراماچونی، مجیدی و مطلق مهره‌ای قابل احترام بود و حالا نیز بدل به یکی از عناصر اصلی تیم فکری شده به شکلی که سرمربی استقلال به‌رغم تمایلات خود به بازی محتاطانه در بازی‌های اخیر دیاباته را در کنار مطهری و قایدی در خط حمله قرار داده و از این ترکیب 3 نفره استفاده کرده است. شاید تنها ایرادی که بتوان از دیاباته گرفت، مصدومیت‌های گاه‌و‌بیگاه است که در مواقعی برای استقلال گران هم تمام شده است وگرنه او نه از لحاظ فنی در وضعیتی است که پیراهن استقلال به تنش نیاید و نه اخلاقی. در واقع شیخ هم از امتیاز بازی در استقلال برخوردار است و هم از لحاظ رفتاری توانسته تحسین خاص و عام را برانگیزد.


یک ماه پیش بود که دیاباته وقتی با سؤالی درباره آقای گلی در لیگ بیستم مواجه شد، متواضعانه گفت: «هنوز برای آقای گلی انگیزه دارم.» آن روزها به‌واسطه آنکه گادوین منشا با 9 گل در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار داشت برخی حرف‌های دیاباته را جدی نگرفتند و حتی او از سوی هواداران پرسپولیس به سخره هم گرفته شد اما بعد از فروکش کردن تب منشا آرام‌آرام دیگر گلزنان لیگ برتر به او نزدیک شدند به‌گونه‌ای که اکنون سجاد شهباززاده نیز با 9 گل زده در کنار منشا قرار دارد و دیگر مهاجمان نیز می‌توانند به این بازیکن برسند. مهدی قایدی نیز در جدول گلزنان لیگ برتر چهارگله است اما استقلالی‌ها بیش از آنکه به مهدی دل بسته باشند تا دوباره آقای گل لیگ برتر شود، چشم دوخته‌اند به ساق‌های آقای دیاباته تا با گلزنی‌های مکرر خود فاصله نه‌چندان زیاد خود با صدرنشین‌های جدول گلزنان را از میان ببرند. شیخ اکنون 3 گل زده و این تعداد گل در مقیاس دقایقی که برای استقلال به میدان رفته رقمی قابل توجه است و او می‌تواند به آقای گلی و دستیابی به کفش طلای لیگ ایران امیدوار باشد.


آری کفش طلا! همان جایزه‌ای که شیخ فقط روی کاغذ صاحبش شده و هنوز برنامه‌ریزان فوتبال ایران اقدامی در راستای اهدای این جام جذاب به مهاجم استقلال انجام نداده‌اند. ممکن است یکی از دلایل امتناع از اهدای کفش طلا به شیخ ممانعت از برگزاری مراسم برترین‌ها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا باشد اما بی‌شک می‌شد با یک برنامه‌ریزی ساده جوایز بهترین‌های فصل را قبل از برگزاری بازی‌ها به بازیکنان و مربیان لیگ برتری اهدا کرد. استقلالی‌ها نیز خیلی انتظار کشیدند سازمان لیگ جایزه مهاجم گلزن‌شان را پیش از یکی از بازی‌های لیگ برتر به ورزشگاه ارسال کند و شیخ با کفش طلا عکس یادگاری بگیرد اما تا کنون این اقدام انجام نشده تا علامت سؤال بزرگی در افکار استقلالی‌ها شکل بگیرد. این ماجرا حتی در باشگاه استقلال نیز مطرح شده و دلخوری‌هایی از این بی‌توجهی به وجود آمده است. حتی بحث اهدای کفش طلا به طارمی و علیپور هم پیش آمده و این پرسش مطرح شده که چرا به بازیکنان پرسپولیس کفش طلا می‌دهند اما به مهاجم استقلال نه.


اهدای کفش طلا به شیخ بی‌شک مطالبه بزرگی نیست. چیزی به پایان نیم‌فصل باقی نمانده و در یکی از بازی‌هایی که استقلال میزبان است می‌شود از دیاباته بابت گلزنی‌هایش در لیگ برتر تقدیر کرد و استقلالی‌ها را نیز از ذهنیت تبعیض میان بازیکنان خود و بازیکنان رقیب سنتی خارج کرد. این انتظار باید هرچه زودتر به سرانجام برسد.

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }