آخرین خبرها

داستانی از «هزار و یک‌شب» با بازی الهام پاوه‌نژاد/ عکس

نمایش «مرجان» با نقش‌آفرینی الهام پاوه‌نژاد روی صحنه می‌رود. آریان رضایی کارگردان و نویسنده این نمایش است.

سایت بدون – نمایش «مرجان» به نویسندگی و کارگردانی آریان رضایی بر اساس داستان «هزار و یک شب» و با نگاهی به پژوهش «هزار افسان کجاست» نوشته‌ی بهرام بیضایی به نگارش درآمده و الهام پاوه‌نژاد تنها بازیگر آن است. 

کتاب پژوهشی «هزار افسان کجاست» که به ریشه‌یابی بنیادین کتاب هزار و یک شب می‌پردازد، به نوعی ادامه دیگر کتاب بیضایی «ریشه‌یابی درخت کهن» به شمار می‌آید. هر دو کتاب اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه ۹۰ به فاصله اندکی از سوی انتشارات «روشنگران و مطالعات زنان» منتشر شدند و بیضایی در همان دوره، علاوه بر نگارش این دو اثر پژوهشی، نمایشنامه «شب هزار و یکم» را نیز نوشت و کارگردانی کرد.

آریان رضایی بهار امسال و بعد از همه‌گیری کرونا، دو نمایش«آقای شادی» و «خانم آنلاین» را به صورت آنلاین اجرا کرد. نمایش «آقای شادی» با متنی از دیوید ممت نویسنده‌ معروفِ آمریکایی و ترجمه محمد منعم اجرا شد و افشین هاشمی تک‌بازیگر آن بود.

نمایش «خانم آنلاین» نیز بر اساس نمایشنامه «روز عزیز مرده» نوشته محمد چرم‌شیر با بازی نسیم ادبی اجرا شد.

گفتنی است افشین هاشمی در نمایش«مرجان» نیز به‌ عنوان مشاور کارگردان،  آریان رضایی را هم‌راهی می‌کند.

الهام پاوه‌نژاد پیش از این قصد داشت نمایش «کافه پولشری» را با بازی و کارگردانی خودش در کافه تریای تئاتر «شهرزاد» اجرا کند ولی بعد از اوج گیری کرونا، از اجرای این نمایش منصرف شد.

درباره زمان و مکان اجرای این نمایش هنوز اطلاع‌رسانی نشده است. 

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }