آخرین خبرها

پسران خاشقجی به‌دنبال جسد پدرشان

Image result for son s of jamal khashoggi
سایت بدون -در حالی كه روز گذشته شورای حقوق بشر سازمان ملل قصد داشت سوابق حقوق بشری رژیم عربستان سعودی را بررسی كند، فرزندان جمال خاشقجی به رسانه‌ها گفتند عربستان باید جسد پدر ما را تحویل دهد. قتل فجیع جمال خاشقجی در كنسولگری عربستان در استانبول كه یك ماه پیش رخ داد تاكنون به بزرگ ترین رسوایی حقوق بشری عربستان در سطح جهانی تبدیل شده است .
پسران جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی در اولین مصاحبه از زمان كشته شدن پدرشان خواستار بازگردانده شدن جسد وی شده و گفتند كه می‌خواهند آن را در قبرستان بقیع دفن كنند. به گزارش ایسنا، صالح و عبدا… خاشقجی، در مصاحبه با شبكه خبری سی.ان.ان گفتند بدون جسد پدرشان خانواده قادر نیست مراسم تدفین را برگزار كند و با غم از دست دادن وی كنار بیاید. صالح خاشقجی گفت: این یك وضعیت عادی نیست. این یك مرگ عادی كه برای همه اتفاق می‌افتد، نیست. همگی ما حق داریم جسد پدرمان را در قبرستان بقیع در مدینه منوره و در كنار دیگر اعضای خانواده دفن كنیم. من درباره این مساله با مقام‌های سعودی صحبت كردم و امیدوارم چنین درخواستی بزودی تحقق یابد. جسد جمال خاشقجی هنوز پیدا نشده و مقام‌های ریاض می‌گویند در حال انجام تحقیقات در این باره هستند. این درحالی است كه برخی خبرهای دیگر حاكی از آن است كه ماموران امنیتی عربستان بعد از كشتن جمال خاشقجی جسد او را قطعه قطعه كرده و در اسید حل كرده‌اند. پلیس تركیه می‌گوید مشغول تحقیق از چاه‌های فاضلاب كنسولگری و منزل سر كنسول عربستان در استانبول است تا شاید ردی از جسد جمال خاشقجی پیدا كند. در صورت اصرار خانواده خاشقجی مبنی بر تحویل گرفتن جسد او، مقامات عربستان در برابر یك پرسش مهیب قرار گرفته و باید اعتراف كنند او را به قتل رسانده و جسدش را نیز امحا كرده‌اند. فواد اوكتای، معاون رئیس‌جمهور تركیه گفته است: در حال حاضر به‌دنبال فردی هستیم كه دستور این قتل را در خاك تركیه صادر كرد. سوال بعدی این است كه الان جسد وی كجاست؟ گزارش‌هایی درباره حل شدن جسد در اسید وجود دارد و همه اینها باید بررسی شود.
صالح خاشقجی در ادامه مصاحبه خود درباره پدرش گفت: می‌خواهیم پدرمان در آرامش باشد. من هنوز باور ندارم كه او مرده باشد. اطلاعات نادرستی درباره شرایط مربوط به مرگش وجود دارد. این‌كه می‌گویند پدرم یكی از حامیان اخوان المسلمین بوده، نادرست است. وی در پاسخ به این‌كه پدرش چگونه مردی بود، گفت: او فردی میانه رو بود كه ارزش‌های مشتركی با هر كسی داشت. مردی بود عاشق كشورش. جمال خاشقجی هرگز یك مخالف نبود. او به پادشاهی عربستان باور داشت؛ چیزی كه كشور را یكپارچه نگه می‌دارد. او به تغییراتی كه در حال رخ دادن است، باور داشت.
برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }