کتاب های پرفروش سال ۲۰۱۸ / هرکدام با چه قیمت و ناشری به فارسی ترجمه شده‌اند؟

سایت بدون -زمان، زمان معرفی پرفروش‌هاست. این‌که ببینیم کدام مجموعه‌ها توانسته‌اند نظر مخاطبان را جذب کنند. در ادامه پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین کتاب‌هایی را معرفی کرده‌ایم که بیشترین فروش را در ‌سال ٢٠١٨ داشته‌اند. البته برای انتخاب این کارها یک مورد را هم لحاظ کرده‌ایم: «ترجمه به فارسی». اگر قصد تهیه کتاب را دارید، شک نکنید که توی این لیست می‌توانید به موارد دلخواهتان برسید!

آتش و خشم

https://cdn.fidibo.com/images/books/78532_30095_normal.jpg


کتاب «آتش و خشم: درون کاخ سفید ترامپ» که ژانویه ‌سال ۲۰۱۸ توسط مایکل ولف نوشته شد، جزییات رفتاری رئیس‌جمهوری آمریکا و کارکنان رده‌بالایش را در کمپین انتخاباتی و کاخ سفید افشا می‌کند و با تأکید بر رفتارهایی از ترامپ، تعاملات بی‌نظم میان کارکنان رده‌بالای کاخ سفید و هرج‌ومرج حاکم بر آن را نشان می‌دهد. کتاب ترامپ خیلی زود توانست با توجه به جنجال‌های رئیس‌جمهوری آمریکا در فهرست کتاب‌های پرفروش قرار بگیرد.
جالب است که بدانید: این کتاب به محض انتشار، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و آمازون قرار گرفت و شهرتی جهانی پیدا کرد؛ چراکه پرده از شخصیت واقعی رئیس‌جمهوری آمریکا برداشته بود و واقعیاتی درباره خانواده ترامپ را افشا می‌کرد. البته نقدهایی که درخصوص کتاب «آتش و خشم» نوشته شد، نشان می‌دهد زاویه دید نویسنده درخصوص ناکارآمدی ترامپ به صورت کلی پذیرفته شده اما برخی از ادعاهای او نیز مشکوک است.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر مهراندیش با بهای ٣٨هزارتومان منتشر کرده است.

هنر ظریف بی‌خیالی

Image result for ‫هنر ظریف بی‌خیالی‬‎

این کتاب به تسکین درد‌ها و رنج‌های شما اهمیتی نمی‌دهد و دقیقا برای همین است که صادقانه نوشته شده است. رنج‌های شما را به ابزار، دردهای شما را به قدرت و مشکلات‌تان را به مشکلات کمی بهتر تبدیل می‌کند. این همان پیشرفت حقیقی ا‌ست. کتاب هنر ظریف بی‌خیالی را به‌عنوان یک راهنما برای رنج‌کشیدن بدانید؛ برای این‌که چگونه این کار را بهتر و با مهربانی و تواضع بیشتر انجام دهید. این کتاب درباره‌ آرام حرکت‌کردن به‌رغم بارهای سنگینی که بر دوش می‌کشید و کنارآمدنِ راحت‌تر با ترس‌ها و خندیدن به اشک‌هایتان است. به شما یاد نمی‌دهد که چگونه چیزی را به دست بیاورید و موفق شوید؛ بلکه می‌آموزد که چگونه ببازید و رها کنید.
جالب است که بدانید: اگر می‌خواهید زندگی فعال و بهتری داشته باشید، این کتاب گزینه مناسبی برای شماست.
 از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر سلسله مهر با بهای ١۵هزارتومان منتشر کرده است.

انسان خردمند

Image result for ‫انسان خردمند‬‎

ساپی‌ینس نوشته یووال نواح حراری که با نام «انسان خردمند» نیز منتشر شده‌، کتابی است درباره سرگذشت بشر از زمان پیدایش تا امروز. ١٠٠هزار‌سال پیش دست‌کم ۶ گونه متفاوت انسان روی زمین می‌زیستند، امروزه فقط یک گونه هست: هومو ساپی‌ینس. چرا گونه ما توانست بماند و به جایی که اکنون هست، برسد؟ چه شد که ما شهرها و امپراتوری‌ها را آفریدیم؟ چرا به باور خدایان، بت‌ها و حقوق بشر روی آوردیم؟ چرا به پول، کتاب‌ها و قوانین اعتماد می‌کنیم؟ چه شد که برده دم و دستگاه اداری و مصرف‌گرایی شدیم و در جست‌وجوی خوشبختی به هر دری می‌زنیم؟
جالب است که بدانید: «انسان خردمند» کتابی تکان‌دهنده و تفکربرانگیز درباره تاریخ بشر است که با سادگی‌، ما را از نخستین گام‌های انسان روی زمین تا به امروز همراهی می‌کند.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشرنو با بهای ۶٨ هزارتومان منتشر کرده است.

آتش‌های کوچک

Image result for ‫آتش‌های کوچک‬‎


کتاب همه جا آتش‌های کوچک، رمانی نوشته سلست ان‌جی است که نخستین‌بار در ‌سال ۲۰۱۷ به چاپ رسید. در شیکر‌هایتس، شهری آرام و مترقی در حومه کلیولند، همه چیز با دقتی وسواس‌گونه برنامه‌ریزی شده ‌است؛ از شکل کلی جاده‌ها گرفته تا رنگ خانه‌ها و زندگی موفقیت‌آمیز اغلب ساکنان این شهر. هیچ‌کس هم بیش از النا ریچاردسون، که قاعده اصلی زندگی‌اش پیروی از قوانین است، این روحیه قانونمندی و منطق را از خود نشان نمی‌دهد. هنرمندی اسرارآمیز و مادری مجرد به نام میا وارن به همراه دختر نوجوانش، پِرل، به این شهر می‌آید و از خانواده ریچاردسون خانه‌ای اجاره می‌کند. میا و پرل خیلی زود خودشان را در دل ریچاردسون‌ها باز می‌کنند.
جالب است که بدانید: نویسنده از همان ابتدا پایان داستان را مشخص می‌کند و در ابتدای کتاب به معرفی و بررسی شخصیت‌های دو خانواده به‌خصوص خانم ریچاردسون و میا وارن که زندگی متفاوت از هم دارند، می‌پردازد.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر شمشاد با بهای ٢۵هزارتومان منتشر کرده است.

آواز اجساد بی‌گور

Image result for ‫آواز اجساد بی‌گور‬‎

«آواز اجساد بی‌گور» از پرفروش‌ترین آثار ایالات متحده و جهان و نوشته جزمین وارد نویسنده سیاهپوست آمریکایی است. این رمان برگزیده جایزه ملی کتاب آمریکا در سال ٢٠١٧ نیز بوده است. داستانی از یک خانواده سیاهپوست را روایت می‌کند که طی آن زنی با دو فرزند خود راهی سفری جاده‌ای می‌شوند تا همسر سفید‌پوست خود را پس از آزادشدن از زندان به خانه بازگردانند؛ سفری که مشکلات بسیاری را برای این خانواده به همراه دارد.
جالب است که بدانید: پاملا میلر شاعر و منتقد سرشناس آمریکایی درباره این اثر گفته تا زمانی که آمریکا رمان‌نویسانی مانند «وارد» دارد، روحش را از دست نخواهد داد.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر کتاب کوچه با بهای ٣۶هزارتومان منتشر کرده است.

منشا

Image result for ‫نشر بهنام منشا‬‎

این داستان، تئوری «از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم؟» را مطرح می‌کند. براون در این کتاب درباره «از کجا آمده‌ایم؟» می‌گوید: «درکلاس، دانشجویی از استاد می‌خواهد درباره زمان صفر توضیح بدهد؛ که استاد می‌گوید ما راجع به بعد از صفر صحبت می‌کنیم، اگر پرسشی درباره آغاز یا همان صفر دارید باید به بخش دینی مراجعه کنید.» یعنی می‌خواهد بگوید علم برای قبل از پیدایش تعریفی ندارد و فقط دین است که برای آن تعریف دارد.  
جالب است که بدانید: آن‌چه رخ می‌دهد، حوادث شورانگیزی است که لحظه‌لحظه‌های خواننده را پُر از هیجان و اضطراب و همدلی با قهرمانان
 قصه می‌کند.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر بهنام با بهای ۶٠هزارتومان منتشر کرده است.

پیش از آن‌که مال تو باشیم

Image result for ‫پیش از آن‌که مال تو باشیم‬‎

کتاب پیش از آن‌که مال تو  باشیم، براساس یکی از کلاهبرداری‌ها و  رسوایی‌های بزرگ آمریکاست، زمانی که جورجیا تان رئیس پرورش گاهی در ممفیس در تنسی، بچه‌های فقیر را می‌دزدید و سپس به خانواده‌های ثروتمند در سراسر جهان می‌فروخت. حال داستان متفکرانه و تاثیرگذار لیزا وینگات به ما نشان خواهد داد که چگونه راهی که در زندگی برمی‌گزینیم، می‌تواند ما را به جاهای دیگری رهنمون کند، اما در این میان قلبی که درون سینه‌مان می‌تپد، همیشه به ما یادآور می‌شود که به راستی به چه کسی و به کجا تعلق خاطر داریم.
جالب است که بدانید: داستان براساس واقعیت نوشته شده و در ‌سال ۲۰۱۸ از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و یواس‌تودی بوده است.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر شمشاد با بهای ٣٨هزارتومان منتشر کرده است.

زنی پشت پنجره

Image result for ‫زنی پشت پنجره‬‎

زنی پشت پنجره داستان جنایی و معمایی نوشته ای.‌جی.‌فین در هفته نخست انتشار خود، همگان را شگفت‌زده کرد و با بیان قدرتمند خود قصه زنی را روایت می‌کند که فکر می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه بوده‌ است. زنی به نام آنا در خانه‌ای در نیویورک زندگی می‌کند و علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و دیگران ندارد. او بیشتر اوقات را به تماشای فیلم می‌پردازد و به یاد خاطراتش روزگار می‌گذراند و گاهی اعمال همسایه‌هایش را زیرنظر می‌گیرد. یکی از این روزها که درحال نگاه‌کردن به خانه همسایه خوشبختش بود، شاهد اتفاقی می‌شود که برایش باورپذیر نیست.
جالب است که بدانید: این رمان در ‌سال ۲۰۱۸ در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته‌ است.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر میلکان با بهای ٣٠هزارتومان منتشر کرده است.

زنی میان ما

Image result for ‫زنی میان ما‬‎


از پرفروش‌ترین کتاب‌هایی که نیویورک‌تایمز به آن اشاره کرده، کتاب زنی میان ما است. هنگام خواندن این کتاب چه ‌بسا فرضیه‌های بسیاری برای‌ شما پدید آید. شاید تصور کنید کتاب درباره زنی حسود است که مدام در اندیشه زنی است که زندگی‌اش را از او گرفته. ممکن است خیال کنید در مورد زنی است که قصد دارد راهی بیابد تا وارد زندگی همسر پیشین خود شود که بسیار دوستش می‌داشته. ممکن است او را تنها، بیماری روانی و الکلی بدانید که در پی آزار دیگران است؛ شاید فکر کنید او زنی بدطینت بوده و شوهرش از دستش نجات
 یافته است. شاید گاهی با او همدردی کنید و گاه از او روبرگردانید. «زنی میان ما» اثر گریر هندریکس و سارا پکانن است.
جالب است که بدانید: این کتاب یک اثر روانشناختی است و به کتابِ پرفروش تبدیل شده.
از کجا و با چه قیمتی: این کتاب را نشر کوله‌پشتی با بهای ٣۵هزارتومان منتشر کرده است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «کاسه کوزه تو جمع کن»

سایت بدون – در قدیم برای قمار بازی علاوه بر خانه هائی که در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *